Dünya

Ticaret Savaşları Her An Çıkabilir!

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Trump’ın korumacılık savaşlarını önümüz hafta itibari ile başlatabileceği ifade ediliyor. Emekli büyükelçi ve EDAM Danışma Kurulu Üyesi Selim Kuneralp konuya ilişkin yapmış olduğu değerlendirmelerinde, Donald Trump tarafından son zamanlarda imzalanan söz konusu kararlarda istikrarlı davranılması halinde dünya genelinde ticaret savaşlarından kaçınmanın mümkün olmayacağını belirtti.

ABD Başkanı Trump tarafından kıvılcımları çıkarılan ticaret savaşlarına yönelik tartışmaların gelecek dönem itibari ile reel hayatta daha kuvvetli hissedileceği tahmin ediliyor.

ABD, Çin’e Uygulayacağı Ek Tarifeyi bu Hafta Açıklayabilir

Konu ile alakalı olarak bir takım kaynaklar tarafından verilen bilgilere göre, ABD Başkanı Trump, Çin tarafından ithal edilen ürünler adına 60 milyar dolar değerindeki gümrük vergisini en yakın tarih olarak bu hafta içerisinde açıklamaya hazırlanıyor.

Amerika birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, alüminyum ve çelik ithalatına yönelik uygulanacak olan ek gümrük vergisi kararına birkaç hafta öncesinde imza atmıştı. Oldukça hararetli tartışmalara neden olan ek gümrük vergisi kararına yönelik Beyaz Saray’da gerçekleştirilen imza töreninde bir takım açıklamalarda bulunan Başkan Trump, alınmış olan bu kararı bir güvenlik tedbiri olmadığını, aksine millet için bir zorunluluk olduğunu ifade etmişti. Amerika’nın çelik ve alüminyum endüstrisinin uzun zamandır farklı ülkeler tarafından hedef alındığını dile getiren Trump, ülkenin güçlü ve sağlam bir endüstriye sahip olmasının bir hayli önem ar ettiğini belirtmişti.

Ticaret Savaşları Önümüz Hafta Başlayabilir

Emekli büyükelçi ve EDAM Danışma Kurulu Üyesi Selim Kuneralp ise ticaret savaşlarına yönelik bir takım değerlendirmelerini kaleme aldı. Söz konusu bu değerlendirmelerinde Kuneralp, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Trump tarafından son zamanlarda imza atılan kararlarda ısrarcı olunması durumunda söz konusu korumacılık savaşlarının kaçınılmaz bir son olacağına dikkat çekti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri