TMSF KPSS ile 35 Memur Alımı Yapacak
Memur Alımı

TMSF KPSS ile 35 Memur Alımı Yapacak

Geçtiğimiz aylarda Resmi Gazete’de yayınlanan çeşitli ilanlarda TMSF tarafından 35 memur alımı yapılacağı açıklanmıştı. İlgili karara göre TMSF bünyesinde görevlendirilecek olan bu 35 personel farklı alanlarda istihdam edilecek olup bu kapsamda bu farklı alanlar için kurumun belirlediği başvuru şartlarının da sağlanması istenmektedir. İlgili alım pozisyonları ve başvuru şartları ise şu şekildedir.

Başvuru Şartları ve Kadrolar

TMSF bünyesinde yapılacak olan alımda toplam 35 kadroda istihdam yapılacaktır. Buna göre alımın yapılacağı kadrolar arasında 5 adet Fon denetçi yardımcısı, 15 adet fon uzman yardımcısı ile 15 adet fon avukatı alımı gerçekleştirilecektir. Adayların sağlaması gereken şartlar ise KPSS şartına göre değişmektedir.

70 2018 KPSS puanı ile fon avukatı alımı yapılacak olup adayların 4 yıl eğitim veren hukuk fakültelerinden mezun olma ve avukatlık ruhsatına sahip olmak şartları aranmaktadır. Ayrıca adayların memur alımı için genel şartları da sağlaması istenmektedir.

75 2018 ve 2019 KPSS puanı ile fon uzman yardımcılığı ve fon denetçi yardımcılığı alımı gerçekleştirilecek olup adayların P18, P22, P23, P28 ve P48 puan türlerine sahip olması, üniversitelerin 4 yıllık idari ve siyasi bilimler ile mühendislik fakültelerinden mezun olma şartlarını ayrıca genel memur alım şartlarını da yerine getirmeleri istenmektedir.

Başvurular 7 Ekim’de başlayacak olup adaylar Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu Büyükdere Cad. No:143 Esentepe/İstanbul (34394)adresine şahsen başvuru yapmak zorundadır.