Ekonomi

TOKİ Başkanı Turan, Turizmcileri Müjdeledi!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Turan, konuya istinaden yapmış olduğu açıklamasında turizm sektöründe çalışanlara müjdesini vererek, sektörün emekçilerine özel yeni projeler hayata geçirileceğini duyurdu.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı Mehmet Ergün Turan, konu ile alakalı olarak bir takım açıklamalarda bulundu.  Söz konusu bu açıklamalarında dar ve orta gelirli vatandaşların yanında ayrıca turizm sektörünün emekçi personelleri için de yeni projeler hayata geçireceklerini müjdeleyen Ergün Turan, söz konusu projenin ilk kısmının Antalya’da hayata geçirileceği ve bu kapsamda toplam 583 adet konut inşa edileceği dile getirdi. Üstelik söz konusu bu ilk kısmın ihale sürecinin tamamlandığını da açıklamalarına ekledi.

Basın mensupları tarafından konu ile alakalı olarak yapılan haberlere göre, TOKİ Başkanı Ergün Turan açıklamalarda bulunarak, Karaman’da Organize Sanayi İşçilerini, Gaziantep ve Bursa’da basın çalışanlarını ve Çeşme’de de turizm sektörü çalışanlarını uygun koşullarda ev sahibi olma imkanı tanıdıklarını anımsattı.

Maksimum 400 TL Aylık Ödeme İle Ev Sahibi Olacaklar

Henüz bir konut sahibi olmamış olan turizmciler için yeni konut projeleri hayata geçireceklerini ile getiren Başkan Ergün Turan, dar gelir grubu dahilindeki turizmciler için kira ödercesine ev sahibi olabilme fırsatı sağlanacağını, 250 – 400 TL arasında aylık taksitlerle ve bu taksitlerine evlerine yerleştiklerine ödemeye başlamak şartı ile ev sahibi olabileceklerini aktardı.

Mahalle Konsepti Uygulanacak

Açıklamalarında Antalya’da hayata geçirilecek olan TOKİ Konutları Projesi’nden de bahseden Turan, ilk etap için ihale sürecinin atlatıldığını, yaklaşık 50 bin metrekarelik proje üzerinde hayata geçirilecek olan projede 583 adet konutun yanı sıra, kültür tesisi ile beraber pek çok sosyal donatıya yer verileceğini belirtti. Adeta yepyeni bir yaşam merkezi haline gelecek olan bu projenin mahalle konsepti ile inşa edileceğini de açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri