toki-baskani-yazili-aciklama-yapti-protokol-imzaladik
Ekonomi

TOKİ Başkanı Yazılı Açıklama Yaptı! Protokol İmzaladık!

TOKİ Başkanı Ergün Turan yaptığı yazılı açıklamada Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi ve TOKİ arasında bir protokol anlaşması imzalandığını bildirdi.

Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin Binasını TOKİ Yapacak

TOKİ olarak bilinen Başbakanlık Toplu konut İdaresi Başkanı Ergün Turan’ın yaptığı yazılı açıklamada TOKİ – Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin yönetimi arasında bir protokol anlaşması imzalandığını, bu üniversitenin Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde inşa edilecek olan irtibat ve hizmet binasının TOKİ tarafından yapılacak olmasının protokol anlaşmasının konusu olduğunu söyledi.

İnşaat 9.940 Metrekare Alana Yapılacak

TOKİ Başkanı Ergün Turan, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ın üniversite adını protokole imza attığını, TOKİ tarafından inşa edilecek olan üniversite hizmet ve irtibat binasının Ankara – Gölbaşı’nda olduğunu, inşaatın yapılacak olduğu alanın büyüklüğünün 9.949 metrekare olduğunu, bahsi geçen üniversitenin Türkiye ile Kazakistan Cumhuriyetlerinin arasında uluslararası özerk statü sahibi ortak bir devlet üniversitesi olduğunu söyledi.

Üniversite Hizmet Binasında Hangi Birimler Yer Alacak?

Ergün Turan, Hoca Ahmet Yesevi Üniversitesi’nin bugün itibariyle 10 adet fakülteye ve 1 adet yüksekokula, 12 bin kişiden fazla öğrencinin eğitim aldığı ve 900’den fazla akademik unvana sahip personelin görev yaptığı bir üniversite olduğunu, kuruluşundan bu yana geçen zamanda Türk dilini konuşan öğrencilere bir çatı altında eğitim ve öğretim verildiğini, üniversitenin hizmetlerini daha iyi şartlara yükseltilmesi için bir hizmet binası inşa edeceklerini, bina bünyesinde kütüphane, konferans salonu, mali işler müdürlüğü, öğrenci işleri ofisi, insan kaynakları birimi, üniversitenin akademik personellerinin çalışma odalarının yer alacağını, TOKİ’nin ürettiği konutlar arasında sosyal konut projelerinin de olduğunu, ayrıca eğitim, spor, sağlık, ticari alanlar, güvenlik alanları, dini yapılan ve gecekonduların dönüştürülmesi ile ilgili çalışmaların da kendileri tarafından yürütüldüğünü de söyledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri