Ekonomi

TOKİ Bir İlke İmza Atıyor! O Kışlayı Satışa Çıkarıyor!

TOKİ’nin iştiraki olan Emlak Konut, Çekmeköy Kışlası sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 187 dönüm büyüklüğündeki araziyi satmaya hazırlanıyor. Daha öncesinde söz konusu arazinin imar planında değişikliği gidilerek imara açılmıştı. Ayrıca konu ile alakalı bilgi edinilen kaynaklara göre söz konusu arazinin ihalesine 23 Mart 2018 Cuma günü çıkılacak.

Arazinin Mülkiyeti TOKİ’nin Elinde

TOKİ’nin iştiraki olan Emlak Konut, Çekmeköy Kışlası arazisi içerisinde 187 dönüm büyüklüğündeki arsasını satmak üzere hazırlıklarını tamamladı. Geçmiş dönemlerde imar planında yapılan değişiklik ile imara açılan arazi için 23 Mart 2018 Cuma günü ihaleye çıkılacağı belirtildi. 187 bin 900 metrekare büyüklüğündeki söz konusu arazi, Çekmeköy Sultançiftliği Taşlıtepe Devlet Ormanı’nı hemen yanı başında yer alıyor. 2000’li yıllardan bu yana askeri maksatlı kullanımda olmayan söz konusu arazinin mülkiyeti, Milli Savunma Bakanlığı ile Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı arasında gerçekleştirilen protokol dahilinde 3 yıl öncesinde TOKİ’ye verildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 28 Aralık 2017 tarihinde askıya alınan plan ile beraber, söz konusu araziyi ticaret, sağlık tesisi, konut, eğitim tesisi ve dini tesis olabilme niteliği sağladı. 87 bin 750 metrekare büyüklüğüne sahip olan arazide 79 bin 554 metrekarelik bölümüne AVM, otel, konut, motel, iş merkezi, rezidans, özel okul ve özel hastane yapılabilecek. 8 bin metrekarelik bölümünde okul, 3 bin 887 metrekarelik bölümünde sosyal ve kültürel tesis, 63 bin 672 metrekarelik bölümünde ise park hayata geçirilecek.

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı söz konusu ihale ile alakalı vermiş olduğu ilanda ihalenin 2 oturum olarak gerçekleşeceğini ve ilkinin 23 Mart tarihinde açık artırma usulü ile ön yeterlilik alınarak yapılacağını ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri