toki-istanbuldaki-o-projenin-satisina-basliyor-aylik-taksitleri-677-lira
Ekonomi, TÜM MANŞETLER

TOKİ İstanbul’daki O Projenin Satışına Başlıyor! Aylık Taksitleri 677 Lira!

TOKİ, İstanbul Kayaşehir’de inşa ettiği 605 adet konutun satışına başlayacağını açıkladı.

Başvurular Halkbank Şubelerinden Yapılacak

Kısa adı TOKİ olan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, İstanbul Kayaşehir’de inşaatını yaptığı ve 605 adet konutun yer aldığı projenin satışına başlıyor. Bu proje ile ilgili TOKİ başvuruları 2 Nisan – 11 Nisan 2018 tarihinde Halk Bankası şubeleri aracılığıyla gerçekleştirilecek. TOKİ Başkanı Ergün Turan projenin satışının başlaması hakkında bir açıklama yaptı ve tüm detaylardan bahsetti.

Satış için Gereken Şartlar Tamamlandı

TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada İstanbul Kayaşehir’de üretilen 605 konutun yer aldığı projenin satışı hakkındaki gereken şartların oluştuğu, bu sebeple de satışın başlatılması kararının alındığı bildirildi. Ergün Turan ayrıca TOKİ tarafından yapılan konutlarda yatay mimarinin ve mahalle kültürü konseptinin ön planda olduğunu, TOKİ Kayaşehir’deki bu konutların orta gelirli vatandaşlar için inşa edildiğini, satın almayı düşünen kişilerin en düşük 160 bin liradan, en yüksek de 620 bin liradan maddi imkanları dahilinde konut sahibi olabileceklerini de söyledi.

TOKİ Kayaşehir Projesine Başvuru Şartları

Ergün Turan TOKİ Kayaşehir projesine başvuru yapmak isteyenlerin TC vatandaşı olmaları, 30 Nisan 2016 tarihinden ve daha öncesinden bu yana İstanbul’da ikamet ediyor olmaları gerektiğini, ayrıca kendisinin, eşinin ve velayeti altında bulunan çocuklarının üzerinde bir tapu kaydının olmaması, daha önceki TOKİ projelerinden satın almamış, konut kredisi kullanmamış, 18 yaşından büyük olması gerektiğini ve bahsi geçen şartları belge ile ibraz etmelerinin isteneceğini de belirtti. TOKİ Başkanı, Kayaşehir projesinden konut satın almak için başvuruda bulunacak olan vatandaşların proje kapsamındaki konut tiplerinden sadece birini tercih edebileceklerini, ikinci konutu alma haklarının bulunmadığını da vurguladı.

Aylık 677 Lira Taksitle Satın Alınabilecek

Bildirilen TOKİ başvuru şartlarını yerine getiren kişilerin başvuruları 2 Nisan – 11 Nisan 2018 tarihleri arasında Halk Bankası İstanbul’da bulunan bütün şubeleri tarafından kabul edilecek. Projenin başvuru bedelinin 5 .000 lira olduğu açıklandı. TOKİ Kayaşehir konutlarının satış işlemleri için seçenekler de yüzde 25’ini peşin ödemek, 120 ay vadeyle yüzde 40’ını peşin ödemek ve 144 ay vade seçeneği olarak bildirildi. Satış bedeli 160 bin lira olan konutların aylık taksitleri 677 liradan başlıyor. Konutlar sahiplerini 25 Nisan 2018 tarihinde noter gözetiminde çekilecek olan kura ile bulacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri