Ekonomi

TOKİ Kredisi Nasıl Alınır? Şartları Nelerdir?

TOKİ Kredisi Nasıl Alınır? Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, ev sahibi olmak isteyen binlerce insan için, oldukça memnun edici sonuçlar ortaya çıkaran bir kurumdur. Kurumun ortaya çıkardığı imkanlar sayesinde, bütçenin bir önemi olmadan ev sahibi olmanın yolu açılmıştır. Artık çok düşük taksitler üzerinden bile, milyonlarca insana bu tarz bir olanak tanınıyor.

Bunun yanında TOKİ evleri için, konut değerinin belli bir miktarına göre peşinat istenebiliyor. Tüm konutlar için şart tutulan peşinatı karşılamakta zorluk çeken insanlarda bulunuyor. İşte bu kişiler için tasarlanmış olan TOKİ kredisi, peşinat sorununu da bitirerek doğrudan ev sahibi olmanızın yolunu açıyor.

TOKİ Kredisi Nasıl Alınır?

TOKİ Kredisi Nasıl Alınır? Günümüzde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı ile anlaşma sağlayarak, kredi çekmek isteyenlere daha büyük kolaylıklar sağlayan bankalar vardır. Bu bankalardan biride Ziraat Bankasıdır. Banka, uzun zaman önce TOKİ ile anlaşma yaparak, vatandaşların daha uzun vadeler ve düşük faizler üzerinden kredi alabilmesine imkân tanımıştır. Banka, bu konuda vatandaşların sahip olduğu bütçelere bağlı olarak bir vade seçeneği belirlemiş durumdadır. 60 aydan başlayan vadeler, müşterilerin tercihine göre 120 aya kadar çıkabilir.

TOKİ Kredisi Şartları Nelerdir?

TOKİ kredisi alma şartları olarak bazı durumlar belirlenmiştir. Bunlara uyan kişilerin daha rahat ve sorunsuz bir şekilde kredi çekebilmesi mümkün olur. İlk şart olarak kredi çekmek isteyen kişinin kredi notunun 1100 ve üzerinde olması gerekiyor. Kredi notu finansal geçmişi ortaya çıkaran bir konu olduğundan dolayı, bankalar 1100’den daha düşük kişilere kredi vermeye pek yanaşmıyor.

Bunun yanında kişinin geçmiş dönemlere ait olan herhangi bir banka borcunun veya geç borç ödemesi gibi bir durumun olmaması isteniyor. Daha önceki zamanlarda kredi veya kredi kartı gibi hizmetlerin ödeme alışkanlıkları incelenerek, kişilerin ödeme performansı hakkında bilgi sahibi olmaya çalışılır. Bu durum aslında kredi talebinde bulunan kişinin, kredi alabilme ihtimalini ortaya çıkarmış olacaktır.

Öte yandan kredi talebinde bulunan kişinin, sahip olduğu aylık gelir bu konuda diğer aranan şeylerden biri halindedir. Özellikle kişinin düzenli bir gelire sahip olması banka tarafından dikkat edilen konulardan biri olarak ön plana çıkıyor. Bu şartları sağlayan kişilerin ise, kendilerine en yakında bulunan bir Ziraat Bankası üzerinden başvuruda bulunması gerekir. Bunun için banka tarafından belirtilen güncel belgelerin yanınızda bulundurulması şart olarak görülmüştür. Banka resmi sitesi üzerinden TOKİ kredisi gerekli olan belgelere dair tüm detaylar öğrenebilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri