tokide-yuzde-20-indirim-kampanyasi-basvurulari-basliyor
Ekonomi

TOKİ’de Yüzde 20 İndirim Kampanyası Başvuruları Başlıyor!

TOKİ, tapusunu hemen almak isteyen işyeri ve konut satın alanlara yönelik yüzde 20 indirim kampanyası başlatıyor.

Başvuruları 24 Nisan 2018’de Başlıyor

TOKİ tarafından şimdiye kadar borcunu erken ödeyerek, tapusunu erkenden almak isteyen konut ve işyeri satın alan kişileri ilgilendiren yüzde 20 indirim kampanyası başlatılıyor. TOKİ yüzde 20 indirim kampanyası başvuruları 24 Nisan 2018 tarihinden itibaren kabul edilecek.

TOKİ Başkanı’ndan Açıklama Geldi

TOKİ olarak kısaltılan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi, borcunun bitmesine daha zaman olan, bu borcu bir an önce kapatarak tapusunu erken almak isteyen konut ve işyeri alıcılarına yüzde 20 indirim uygulayacak. Her yıl düzenlenen bu kampanyada 2018 yılı başvuruları 24 Nisan’da başlayacak. TOKİ Başkanı Ergün Turan yüzde 20 indirim kampanyasından bahsettiği bir açıklama yaptı.

TOKİ İndirim Kampanyasının Şartları Belli Oldu

TOKİ Başkanı Ergün Turan, TOKİ’den konut ya da işyeri satın almış olan, borcunun bitmesine daha zaman olan, ancak kalan borcunu ödeyerek tapusunu almak isteyen vatandaşlardan bu konuda pek çok talep geldiğini, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi olarak bu talepleri karşılamak adına geri ödemesi devam eden konutlar ve işyerleri için borcu erken kapamalarda yüzde 20 indirim uygulamaya karar verdiklerini, bu kampanyanın tarihinin ve diğer şartlarının da belirlendiğini söyledi.

Geçmişe Dair Borcu Olmayan Alıcılar Faydalanabilecek

Ergün Turan, TOKİ indirim kampanyasından bütün borcunu kapatamayacak durumda olan vatandaşların da faydalanabileceğini, bu kişilerin kalan borçlarının yüzde 25’inden az olmamak kaydıyla peşin ödeme yapmaları halinde yüzde 20 indirim hakkı kazanacaklarını, kampanyada faydalanmak isteyenlerin 24 Nisan 2018 – 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında yetkili bankaya başvurabileceklerini, 24 Mayıs’tan sonra borç kapatılmak istenmesi halinde bahsi geçen yüzde 20 indirim hakkından faydalanmanın söz konusu olmayacağını, indirim kampanyasından faydalanabilmek için başvuru sırasında konut alıcılarının TOKİ’ye ödemek zorunda oldukları aidat ve emlak vergisi gibi borçlarının bulunmamasının da gerektiğini de vurguladı.