tokiden-ayda-185-lira-taksitle-ev-sahibi-olma-firsati
Ekonomi

TOKİ’den Ayda 185 Lira Taksitle Ev Sahibi Olma Fırsatı!

Ev sahibi olma isteği olan kişilere Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nden müjdeli haber geldi.

TOKİ 6.893 Konutu Satışa Çıkarttı

Ev sahibi olmak isteyenlere sunduğu ödeme kolaylıkları ve uygun koşullarla bilinen TOKİ, 38 şehirde toplam olarak 6.893 adet konutu satılığa çıkarttı. TOKİ başvuru şartlarının neler olduğu haberimizden öğrenilebilir. Ayrıca haberin devamında TOKİ konut fiyatları ve hangi şehirlerdeki konutların TOKİ tarafından satışa çıkartıldığı ile ilgili bilgiler de yer almaktadır.

TOKİ Konutlarının Fiyatları 55 Bin Liradan Başlıyor

TOKİ olarak bilinen Başbakanlık Toplu Konut İdaresi tarafından 38 ayrı şehirde satışa çıkartılan toplam 6.893 adet konut fiyatları 55 bin liradan başlıyor. TOKİ konutlarının fiyatları 185 liradan başlayan taksitlerle yeni sahiplerini bekliyor. TOKİ Başkanı Ergün Turan tarafından yapılan açıklamada öncelikle alt gelir ve orta gelir grubunda olan vatandaşların ev sahibi olmasını amaçladıklarını söyledi.

TOKİ Konutları Başvuru Önceliğine Göre Satılacak

TOKİ Başkanı Ergün Turan, geride kalan 3.5 yıldır TOKİ tarafından yapılan konutların yüzde 95’lik kısmının 2017 yılında inşa edilenlerin yüzde 98’lik kısmının alt gelir grubu ve orta gelir grubu vatandaşlara yönelik olan sosyal konutlardan oluştuğunu, hali hazırda Türkiye’de TOKİ’nin yaptığı 38 farklı şehirde yaptığı konutların 6.893 konutun açık satış yöntemi ile sahiplerini bulacağını, konut fiyatlarının 55 bin liradan, aylık taksitlerinin de 185 liradan başladığını, satılık TOKİ konutlarının ön koşulsuz, kura çekimi olmadan, sadece başvurulardaki önceliğe göre satılacağını, bu konutlardan satın almak isteyen kişilerin yetkili bankaların şubelerine başvuru yapmaları gerektiğini söyledi.

TOKİ Evleri Başvuru Şartları Nelerdir?

Ergün Turan, orta ve dar gelirli vatandaşların başvurularının beklendiği TOKİ konutları için gerekli olan şartın daha önceden ev sahibi olmamış olmaları yani ilk kez konut satın alacak olmaları gerektiğini de belirterek, başvuru sahiplerinin konut kredisi kullanmamış olması, 18 yaşını doldurmuş olması gerektiğini de vurguladı. TOKİ konutlarının satılacağı şehirlere göre yüzde 10 – yüzde 20- yüzde 25 peşinatlar ve 120 ay- 240 ay vade seçenekleri şeklinde değişiklik göstereceğini de açıkladı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri