Ekonomi

TOKİ’den Dönüşüm Üzerine Milyonluk Yatırım!

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Türkiye genelinde 60 şehirde kentsel yenileme üzerine pek çok proje hayata geçiriyor. TOKİ Başkanı Turan konu hakkında yapmış olduğu açıklamasında, yenilenen alanların birer sosyal ve kültürel alana haline getirildiğini belirtti.

TOKİ’den 17 Milyarlık Yatırım Yapıldı

Konu ile alakalı basın mensupları tarafından yapılan haberlere göre, TOKİ tarafından ülke genelinde 60 şehirde kentsel yenileme çalışmaları kapsamında neredeyse 58 milyon metrekare büyüklüğe sahip alanda, faal olarak projeler hayata geçirildiğini dile getiren TOK Başkanı Ergün Turan, Türkiye’nin tüm kentlerinde kentsel yenileme ihtiyacı olmasından ötürü, kentsel dönüşüm projelerini hayata geçirdiklerini aktardı. 2008 yılından bu yana TOKİ tarafından kentsel dönüşüm alanında neredeyse 17 milyar liralık yatırımla geliştirilen ve 70 bini bitirilmiş olan 286 bin 500 adet konut kapasiteli 233 kentsel dönüşüm projenin aralıksız olarak sürdürüldüğünü de açıklamalarına ekledi.

Mevcut konut stokunun 171 bini birinci düzeyden beşinci düzeye kadar deprem kuşağı üzerindeki binalardan meydana geldiğini, vatandaşların sosyal yaşama katılmalarının toplumsal dayanışma ve huzur bakımından bir hayli önem taşıdığını dile getiren Ergün Turan, yenilenen bölgelerin sürdürülebilir sosyal ve kültürel alanlar haline dönüştürüldüğünü ifade etti.

Dönüşüm Projeleri İle Yaşam Alanları Yenileniyor

Öte yandan açıklamalarında, TOKİ olarak yalnızca binaları yıkıp yenilerini dikmediklerini, bunun ile beraber çevre düzenlemeleri, altyapı çalışmaları, sosyal donatılar ile vatandaşların ihtiyaçlarını karşıladıklarını da aktaran Ergün Turan, okul öncesi çağından üniversite çağına kadar olan çocuklara ve bütün nüfus profillerine hitap eden beklenti ve ihtiyaçları göz önünde bulundurarak yaşam alanlarını yenilediklerini dile getirdi.

Kentsel dönüşüm projeleri ile beraber, kentlerin yaşan standartlarını en üst düzeye taşımaya önem ve özen gösterdiklerini de ifade eden TOKİ Başkanı Ergün Turan, dönüşümün kentlere yük getirmemesi gerektiğine, tam terse değer katması gerektiğine dikkat çekti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri