Ekonomi

TOKİ’den İstanbul Şile’ye Büyük Jest!

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdüren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), İstanbul’un Şile ilçesinde konut projesi hayata geçirmek üzere çalışmalarını başlattı.

Elde edilen bilgilere göre Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), aralık vermeden çalışmalarını sürdürürken, aynı zamanda İstanbul’un Şile ilçesinde yeni bir toplu konut projesini hayata geçirmek üzere harekete geçti. Söz konusu olan bu projede TOKİ, toplamda 112 adet konuta yer verecek.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından hayata geçirilecek olan bu 112 konut kapasiteli toplu konut projesinin ihalesi ise 2 Nisan 2018 Pazartesi günü öğleden sonra saat 2:30 itibari ile gerçekleştirilecek.

Hedef 1 Milyon Konut Üretimi

2016 senesinde büyük bir rekora imza atarak toplamda 64 bin 822 adet konut hayata geçiren Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığının 2023 yılı için koymuş olduğu hedef, söz konusu olan bu rekoru tazeleyerek toplamda 1 milyon 200 bin adet konut hayata geçirmek.

Öte yandan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, Şile’de hayata geçireceği 112 konutluk projesi için yapılacak olan ihalenin ilanını yayımlayarak, İstanbul ili Şile ilçesi 3. Etap 112 adet konut inşaatı ile ilgili altyapı ve çevre düzenleme işi için ihalenin 2 Nisan 2018 pazartesi günü saat 14:30’da gerçekleştirileceğini duyurdu.

TOKİ Yatay Mimari ve Mahalle Konsepti ile Çalışıyor

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, TOKİ’nin yaklaşık olarak son 4 yıldır üç ana kriter üzerine çalışmalar yürüttüğünü, TOKİ Konutları ile alakalı olarak da, yerel mimariye uygun konutların inşa edildiğini söyledi. Mümkün mertebe hemen hemen her bölgede yatay mimari konsepti ile çalışıldığını ve bu konsept ile güzel örneklerin ortaya çıktığını dile getiren Ergün Turan, TOKİ’nin bu metodolojiye uygun bir şekilde hareket ettiğini ve 2003’ten bu yana ülkenin büyük başarılarında TOKİ’nin de katkısının büyük olduğunu aktardı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri