Gündem

Toplum Yararına Programı 100 Kişiyi İş Sahibi Yapacak

Toplum Yararına Programı kapsamında yapılacak personel alım ilanı yayımlandı. İŞKUR bünyesinde yayımlanan ilana göre alımlar Ahlat Belediye Başkanlığı bünyesine yönelik olacak. Alımlarda KPSS şartı da aranmayacak. İlana kimler başvurabilecek? Detaylar haberimizde…

Toplum Yararına Programı Ahlat Belediyesi Personel Alımında Başvurular Başladı

Toplum Yararına Programı dahilinde Ahlat Belediye Başkanlığına yapılacak personel alımı 100 kişi olacak. Bu kapsamda İŞKUR aracılığı ile yayımlanan ilan işsizlere umut oldu. İlana göre 100 personel alımında başvuru süreci başladı. Yapılan açıklamaya göre başvuru yapmak isteyenler 19 Şubata kadar başvurularını yapabilecek.

Kimler Başvurabilecek?

İŞKUR’da yayımlanan ilana göre 100 kişilik personel alımında hem ilkokul hem lise hem ön lisans hem de lisans mezunu adaylar başvuru yapabilecek. Adaylarda Kamu Personeli Seçme Sınavına girme şartı aranmayacak. Başvurular 19 Şubat tarihine kadar kabul edilecek. iş arayan ve ilana başvurmak isteyenler başvurularını İŞKUR üzerinden yapabilecek. Söz konusu ilan çerçevesinde yapılacak 100 kişilik alımda belediyeye yerleştirilecek kişiler, çevre temizliği ve çevre düzeni pozisyonlarında istihdam edilecek.

Özel Şartlar Neler?

Toplum Yararına Programı kapsamında yapılacak alımın özel şartları ise şöyle: Adayların 18 yaşını tamamlamış olması, 40 yaşından ise büyük olmaması gerekiyor. Program dahilinde işe yerleştirilecek kişilerin sosyal yardım desteği almaması ise diğer bir şart olarak dikkat çekiyor. Bitlis Ahlat Belediye Başkanlığına yapılacak alımda bu kapsamdaki ilgili sorgulama Sosyal Yardım Bilgi Sistemi üzerinden yapılacak. Sonuçların olumlu sonuçlanması halinde ilgili kişiler, belirtilen kriterleri taşımaları halinde çevre temizliği ve çevre düzeni elemanı olarak işe başlayacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri