Gündem

Trump’tan 13 Kasım Hamlesi

7 Ekimde yaptığı açıklamalarla tepkileri üzerine çeken Donald Trump bu kez Twitter hesabından dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Fırat’ın doğusuna sınır ötesi harekat düzenlenmesi konusuna değinerek askerlerini bölgeden çekmek istediklerini belirtti. Ayrıca Erdoğan ile 13 Kasım’da bir araya geleceklerini söylemesi piyasalar açısından olumlu olarak algılandı. Donald Trump yapmış olduğu açıklamada ayrıca “bitmeyen savaşları bitirin” etiketini kullandı.

Türkiye’nin NATO üyesi önemli bir ülke olduğu belirtirken F-35 uçaklarının gövde kısmının Türkiye’de üretilmesine dikkat çekti. Bir gün önce attığı mesajı yalanlarcasına ABD Başkanı Türkiye’ye övgülerde bulundu. Ayrıca Kürtlerin her zaman yanında olacaklarını belirtirken onları iyi bir savaşçı olduklarını söyledi. Trump’un bu açıklamaları ile güvenilmez bir NATO ortağı olduğunu bir kez daha ispat etmiş oldu.

Rahip Brunson’un Serbest Bırakılması

Rahip Brunson’un serbest bırakılarak ülkesine geri gönderilmesini hatırlatan Trump dostu olan Brunson’un gönderilmesini hiçbir zaman unutmayacağını belirterek Fırat’ın doğusunda düzenlenecek harekatta taraf tutmadığını sözlerine ekledi.

13 Kasım’da Suriye meselesinin konuşulacağı bir toplantının detaylarının ne olacağı henüz yetkililer tarafından açıklanmamış olsada genel olarak sınır ötesi harekat ve Suriye meselesi üzerine yoğunlaşılacağı beklenmektedir. Ayrıca Erdoğanın yanında kaç kişilik bir heyet ile gidileceği ve kimler ile birlikte gideceği merak konusudur. Genel olarak Mevlüt Çavuşoğlu ve Berat Albayrak’ın Erdoğan’a eşlik edeceği beklenmektedir. 13 Kasım’da düzenlenecek olan toplantının açıklanması ile birlikte dolar düşüşe geçmiştir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri