tubitak-30-kisilik-yeni-personeller-ariyor
Memur Alımı

TÜBİTAK 30 Kişilik Yeni Personeller Arıyor!

TÜBİTAK tarafından gerçekleştirilecek olan yeni personel alımları ile 30 kişi işe alınacak.

TÜBİTAK Yazılım Uzmanı Personel Alımı

TÜBİTAK bünyesinde olan BİLGEM Yazılım Teknolojileri Araştırma Enstitüsü’ne 30 yazılım personeli alınacak. TÜBİTAK tarafından yapılan işe alım duyurusunda yazılım personeli iş başvurusu yapacak olan kişilerde aranan özellikler ve işe alımlarından sonra hangi görev ve sorumlulukları alacakları da bildirildi. TÜBİTAK personel alımı iş başvurusu yaparak işe alımı sağlanan yazılım uzmanları BİLGEM’de çalışmaya başlayacaklar. Yeni personeller TÜBİTAK’ın devam eden projelerinde görev alacak olup, kodlama, tasarım, doğrulama, geçerleme gibi faaliyetlere destek vermek, projelerde aktif rol almak, kendilerine verilen görevler çerçevesinde iş sorumluluğu bilinci ile çalışarak projelerde yer almak suretiyle çalışacaklar.

TÜBİTAK İş Başvuruları

TÜBİTAK personel alımı olarak nitelenen iş başvuruları ile ilgilenen ve başvuru yapacak olan adayların aşağıda belirtilen özellikleri taşıyor ve şartlara uyuyor olması gerekmektedir. 30 kişi olarak işe alınacak olan yeni personellerin görev yerinin Ankara olduğu da işe alım ilanında verilen bilgiler arasında yer alıyor. 4 Mayıs 2018 tarihine kadar devam edecek olan TÜBİTAK iş başvuruları ile ilgili bütün ayrıntılar bilgem.tubitak.gov.tr adresinde yer almaktadır. Aynı adreste başvuruların detaylarının yanı sıra başvuru sırasında istenen belgelerin hangileri olduğu bilgisine de ulaşılabilir.

Kariyer planlaması yaparken, gelecekle ilgili hayaller kurarken yapılacak olan iş ve kazanılacak olan aylık ücret oldukça önemlidir. Hem yeteneklerinize, hem hayallerinize, hem de ihtiyaçlarınıza en uygun işi bulabilmek adına kamu personeli alımlarını ve asgari ücretli iş ilanları internet sitemizde yer alan GÜNDEM kategorisinden takip edebilirsiniz. KrediMemur’a ait Instagram profili üzerinden, Facebook sayfası üzerinden ve Facebook grubu üzerinden de güncel personel alım ilanlarını takip edebilirsiniz.

TÜBİTAK Yeni Personellerde Hangi Şartlar Aranıyor?

  • Yazılım ile ilgili projelerde yazılım yönetimi hakkında bilgi sahibi olmak ve yazılım mühendisi olmak
  • Nesnelere yönelik olarak yapılan analizler, tasarımlar ve UML alanlarında gerekli bilgilere sahip olmak
  • Kısa adı CASE olan bilgisayar destekli yazılım mühendisliğine hakim, bu alanda kullanılan araçları kullanabiliyor olmak
  • CASE alanında deneyim sahibi olmak
  • Yazılım geliştirme ve JAVA programlama dilleri hakkında bilgili ve deneyimli olmak
  • SQL ve çok katmanlı uygulama mimarisi alanlarında deneyimli ve bilgi sahibi olmak
  • İnternetin güncel gelişimine ve güncel teknolojilere hakim olmak
  • Mobil uygulama geliştirme süreçlerinde daha önceden bulunmuş ve bilgi sahibi olmak
  • Kamu haklarından herhangi bir nedenle men edilmemiş olmak
  • Erkek adaylar için askerlik hizmetlerini tamamlamış olmak