turk-hava-yollarindan-universite-ogrencilerine-part-time-is-firsati
Memur Alımı

Türk Hava Yolları’ndan Üniversite Öğrencilerine Part – Time İş Fırsatı!

Türk Hava Yolları üniversite öğrencilerini yarı zamanlı çalışmak üzere işe alıyor.

Türk Hava Yolları Personel Alımları

Türk Hava Yolları yarı zamanlı çalışmak isteyen üniversite öğrencilerine iş fırsatı veriyor. THY 18 ayrı şehirde bulunan havalimanlarında part time çalışacak üniversite öğrencilerini aradığını duyurdu ve başvuruları yapacak olan öğrencilerin hangi şartları taşımalarını istediğini bildirdi. Türk Hava Yolları işe alacağı öğrencilerin ileri derecede İngilizce bilmesini istiyor. Üniversitelerin 26 değişik bölümünden birinden eğitim aşmış olması gereken adayların hangi şehirlerden başvuru yapması gerektiği de THY tarafından belirtildi.

THY Hangi Şehirlerden Öğrencileri İşe Alacak?

THY personel alımları kapsamında işe alınacak öğrencilerin hangi şehirlerdeki havalimanlarında çalıştırılacağı da bildirildi. Part time öğrenci eleman başvuruları Ankara, Ağrı, Artvin, Antalya, Diyarbakır, Denizli, Eskişehir, Erzurum, Hatay, Gaziantep, İzmir, Kahramanmaraş, Ordu – Giresun, Kayseri, Samsun, Trabzon, Şanlıurfa, Van havalimanlarında THY öğrenci personel alımları yapılacak.

THY Yeni Personellerinde Aranan Şartlar

Türk Hava Yolları personel alımları için başvuran adayların başvuru yaptıkları şehirdeki üniversitelerde okuyor olması gerekiyor. Okuduğu üniversiteden farklı bir şehir için başvuru yapan adayların başvuruları kabul edilmeyecek. Öğrencilerin yarı zamanlı çalışma süresinin 6 ay olduğu da THY tarafından açıklandı. Ücret hesaplamaları çalışma saatlerine göre belirlenecek. Personel alımlarına başvuracak öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmasının yanı sıra 1 Ocak 1994 – 31 Aralık 1999 tarihleri arasında doğmuş olması da gerekiyor.

THY İş Başvuruları

İş başvuruları THY’nin internet sitesi üzerinden online olarak kabul ediliyor. Türk Hava Yolları iş başvurusu yapan adaylar THY’nin işe alımlar ile ilgilenen departmanı tarafından değerlendirmeye alınacak. Uygun olduğu düşünülen adaylar THY tarafından Türkçe ve İngilizce mülakata tabi tutulmak için davet edilecek. THY yeni personel alımları ile işe alınacak olan öğrenciler gelen ve giden yolculara istasyon hizmeti vermek, biletlerini tanzim etmek, THY’nin kurallarına uygun olarak belge ve formları düzenlemek, bilet ve bagaj kabulü sırasındaki işlemleri yapmak, eksik ve uygunsuz belgeler ile ilgili gerekli işlemleri yapmak gibi görevler üstlenecekler.