Ekonomi

Türk ve Japon Müteahhitleri Bir Araya Gelecek!

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilere göre, Türk müteahhitlik sektörünün önde gelen isimleri ile beraber Ekonomi Bakanı Zeybekçi, Japonya’ya ziyarette bulunacak. Söz konusu olan ziyarette, Türk ve Japon müteahhitlerinin üçüncü bir ülke ile iş birliği, her iki ülke arasındaki ticari ilişkiler ve teşvik bazlı projeler ele alınacak.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, milletvekilleri ile Türkiye’nin önde gelen inşaat şirketlerinin üst düzey yöneticilerinden meydana gelen Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB) heyeti ile beraber Japonya’yı ziyarete gitti.

Seminere TMB Yetkillileri ve İş Adamları Katılacak

Elde edilen bilgilere göre, söz konusu ziyaret dahilinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin de iştiraki ile Türk – Japon Müteahhitlik İş Birliği Semineri gerçekleştirilecek. Bahsi geçen seminere, Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Burak Talu ile Yönetim Kurulu Üyesi Başar Arıoğlu’nun başkanlığında, 10 farklı şirketten 20 adet iş adamı katılım gösterecek.

Seminer Sayesinde Üçüncü Ülkelerle İş Ortaklıklarının Önü Açılacak

Gerçekleştirilecek olan seminer ile Türk ve Japon Müteahhitlik şirketlerinin üçüncü bir ülke ile iş ortaklığı yapabilmesi için imkan sağlanması hedefleniyor. Türkiye’nin ve Japonya’nın heyetleri, söz konusu olan seminer esnasında, ağırlıklı olarak Çin’in hakim olduğu Sahraaltı Afrika, Ortadoğu ve Orta Asya gibi bölgelerde beraberce faaliyet yürütebilme olanaklarını ele alacak.

Görüşmelerde Ayrıca Ticari İlişkiler de Ele Alınacak

Öte yandan görüşmeler dahilinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Japonya’nın Tarım, Orman ve Balıkçılık Bakanı Ken Saito ile de görüşme gerçekleştirerek, Japonya’nın Türkiye’ye ihraç ettiği tarım ürünleri üzerinde uygulanan radyasyon testi ile Türkiye’nin Japonya’ya ihraç ettiği kanatlı et ürünlerine karşı konulan yasağın kaldırılması gibi son zamanlarda söz konusu her iki ülkenin ticari ilişkilerindeki pozitif gelişmelerden bahsedilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri