turkcellden-avrupaya-dijital-ihracat-atagi
Ekonomi

Turkcell’den Avrupa’ya Dijital İhracat Atağı!

Turkcell küresel hizmet veren markası Lifecell aracılığıyla dijital servislerini Avrupa’ya açtı.

Lifecell ile Avrupa’ya Açılıyor

Turkcell’in marklarından olan Lifecell ile şirketin dijital servisleri Almanya üzerinden Avrupa’da hizmete sunuldu. Turkcell; Fizy, BiP, Dergilik gibi uygulamalarını Avrupa’ya açarak 1 yıl içinde 1 milyon kişi kullanıcı hedefi belirledi. Turkcell teknolojik hizmetlerini ve ürünlerini bütün dünyaya ihraç etmeye başladı.

İhracatın İlk Durağı Almanya Oldu

Turkcell markalarından olan Lifecell aracılığıyla Avrupa ülkelerine yapılacak olan dijital hizmet ihracatında ilk durak Almanya olarak belirlendi. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Akça, Lifecell Genel Müdürü Doğuş Kuran’ın ev sahipliğini üstlendiği basın toplantısı Berlin’de düzenlendi. Toplantıda Lifecell’in sunduğu avantajlı tarifelerle ilgili tanıtım yapıldı. Almanya’dan Türkiye’yi aramak isteyenler için BiP’in yeni servisinin tanıtımı da yapıldı.

Avrupa’daki Türklerin Türkiye Hasretine Son Vereceğiz

Turkcell’in tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Kaan Terzioğlu, geçtiğimiz İspanya’nın Barcelona kentinde dijital ihracat döneminin başlatıldığını, şimdi de bu toplantı ile Berlin’de Lifecell ile Turkcell’in dijital servislerini kullanıcılarla buluşturacaklarını, hedeflerinin sadece Almanya olmadığını, bütün Avrupa ülkelerinde yaşayan Türklerin Türkiye hasretlerini bu servisler sayesinde sonlandıracaklarını, Lifecell olarak müzik, eğlence, e – ticaret, finans gibi alanlardaki uygulamalarla Almanya’da başlamak üzere yaymayı planladıklarını söyledi.

Türkiye’de Data Açığı Sorunu Var

Turkcell CEO’su Kaan Terzioğlu, şirket olarak amaçlarının önümüzdeki 1 yıl içinde Avrupa genelinde 1 milyon kullanıcı hedefine ulaşmak olduğunu da belirtti. Terzioğlu, dnyadaki en büyük güç kaynaklarından birinin data olduğuna dikkat çekerek Türkiye’nin en büyük sorunlarının başında data açığının geldiğini, Turkcell’in bu açığı kapatmak adına Türkiye’de dünya genelindeki standartlara uygun veri merkezleri kurduklarını, Türkiye’nin sahip olduğu datayı yine Türkiye’de işleyerek dijital servisler haline getirdiklerini de ifade etti.

BiP ile Kolay Para Transferi Sağlanacak

Toplantı kapsamında açıklanan bilgilere göre Fizy, BiP, Lifebox, Dergilik, Fulltrip ve Yaani uygulamalar ile Almanya’dan başlayarak Avrupa’ya yaygınlaşmak hedefleniyor. Yapılan açıklamalarda 1 yılda 1 milyon kullanıcıya ulaşılacağının tahmin edildiği bildirildi. Ayrıca Turkcel’in BiP uygulaması ile yurtdışı para transferlerinin daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştirilmesi de sağlanacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri