,
Ekonomi

Türkiye Güne Motorin Zammı Haberiyle Başladı! Motorin Ne Kadar Olacak?

Araç sahipleri dikkat! Motorin zammı an itibariyle kapıda! Depolarınızı bu gece yarısından önce doldurmayı ihmal etmeyin. Motorin 12 Nisan 2018’in gece yarısı itibariyle 17 kuruş zamlanacak!

17 Kuruşluk Motorin Zammı Gece Yarısından Sonra Uygulanacak

Araç sahipleri yeni güne zam haberiyle başladı. Motorine zam haberini Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası verdi. Sendikadan yapılan açıklamaya göre motorinin litre fiyatı bu gece (12 Nisan) yarısından itibaren artacak. Zam 17 kuruş olarak pompalara yansıyacak.

Küresel piyasada petrol fiyatlarının artması Türkiye’deki akaryakıt fiyatlarını olumsuz etkilemeye devam etti. Petrolde dışa bağımlı olan ülkemiz, petrol ürünlerine ardı ardına gelen zamlarla karşı karşıya kaldı. Geçen haftalardaki akaryakıt zamları sonrasında Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası bugün yeni bir zam haberi verdi.

Sendika açıklamasında 12 Nisan 2018 (Perşembe) itibariyle motorin grubu ürünlere 17 kuruşluk zam beklediğini kaydetti. Benzin grubunda zam beklentisinin olmadığını ifade ederek, benzinli araç sahiplerinin derin bir nefes almasını sağladı.

Son Zam 12 Kuruştu!

Ülkemizdeki son akaryakıt zammı 26 Mart 2018 tarihinde uygulanmıştı. Bu tarihte gelen zam 12 kuruş seviyesinde gerçekleşmişti. Zamla birlikte Doğu Anadolu’daki kentlerse benzinin litresi tarihinde ilk defa altı liralık sınırın üzerine çıktı. İstanbul genelindeki benzin fiyatı ise litre başına ortalamada 5 lira 93 kuruşa yükselmişti.

Şimdi ise motorin zammı söz konusu olurken İstanbul kent genelinde motorin fiyatı 17 kuruş artış kaydedecek. Zam öncesinde 5 lira 30 kuruş ile 5 lira 35 kuruş arasında değişen fiyatlar 5 lira 50 kuruşluk ortalama fiyata çıkacak. Motorin zammı tüm yurtta bu gece yarısından sonra pompalara yansıyacak. Fiyatlar kentlere ve akaryakıt istasyonlarına göre ufak farklılıklar gösterebilecek.