Ekonomi

Türkiye Kadınların İstihdamında Büyük Başarı Sağladı!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında 2008 yılından bu Türkiye’de istihdam edilen işsiz sayısının yaklaşık olarak 8 milyon 600 kişi çoğaldığını, söz konusu bu rakamın ise 4 milyon 175 bininin ise kadın olduğunu ifade etti. Söz konusu bu rakamın Türkiye için büyük bir başarı olduğuna da dikkat çekti.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla basın mensuplarına karşı bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu bu açıklamalarına Sarıeroğlu iktidar partisinin kadın meselesinin siyasi ve ideolojiden daha üstün tuttuğunu ve bu açı ile değerlendirdiğini ifade etti.

Kadınlar İçin Pek Çok Kritik Düzenlemeye İmza Atıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kadınlarla alakalı devrim niteliğinde çalışma ve yasalara imza atıldığını anımsatan Bakan Sarıeroğlu, bugün gelinen noktada kadınların yaşamanın her alanında daha faal ve daha erkin bir şekilde yer bulabildiğini, bu durumdan oldukça hoşnut olduklarını dile getirdi. Özellikle Anayasa olmak üzere pek çok iş kanununda, sosyal güvenlik mevzuatlarında, Türk Medeni Kanun’da aile ile alakalı pek çok mevzuatta, ceza kanunlarından oldukça önemli bir takım değişikliklere gidildiğini de açıkladı.

2023 Hedefi Kadın İstihdamında Yüzde 41’e Ulaşmak

Kadınların iş gücüne katılımını engelleyen unsurları ortadan kaldırabilmek adına ciddi düzenlemelerin gerçekleştirildiğine vurgu yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, istihdam rakamlarındaki artış ile alakalı hükümet olarak seferlik başlattıklarını ve bu meselede de ülke olarak büyük bir başarı hikayesi yazdıklarını belirtti. Son 10 sene içerisinde ülke genelinde elde edilen yaklaşık 8 milyon 600 bin ek istihdam rakamının 4 milyon 175 binin kadın olmasının Türkiye’ye özel bir başarı olduğuna dikkat çeken Sarıeroğlu, bundan sonraki hedefin bu rakamı daha üst seviyelere çıkarmak olduğunu, 2023 yılına kadar ki hedefin ise yüzde 41 olduğunu açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri