turkiye-kupasinin-zararini-besiktas-taraftari-karsilayacak
Ekonomi

Türkiye Kupası’nın Zararını Beşiktaş Taraftarı Karşılayacak!

Beşiktaş yönetimi tarafından alınan Fenerbahçe ile oynanacak maça çıkmama kararından memnun olan taraftarlar sosyal medyada kampanya başlattı.

Beşiktaş Yönetimi 3 Günde 7 Milyon Lira Ciro Bekliyor

Olaylı geçen Fenerbahçe – Beşiktaş Türkiye Kupası final karşılaşmasının ardından Türkiye Futbol Federasyonu’nun aldığı maçın kaldığı yerden oynanması ile ilgili karara karşılık Beşiktaş yönetimi maça çıkmayacağını açıkladı. Bu karar Beşiktaş taraftarları tarafından memnuniyetle karşılandı. Türkiye Kupası’nda bu karardan dolayı doğacak olan zararı karşılamak üzere harekete geçen Beşiktaş taraftarları sosyal medyada ürün satın alma kampanyası başlattı. Beşiktaş yönetimi ürün satışından 3 günde 7 milyon lira ciro elde edilmesini bekliyor.

Beşiktaş’ın Kararına Taraftardan Büyük Destek

Beşiktaş kulübü yönetimi yarıda kalan Fenerbahçe – Beşiktaş maçı ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) tarafından alınan maçın seyircisiz olarak kaldığı yerden devam edeceği kararına tepki göstererek maça çıkmama kararı aldı. Kulübün bu kararına taraftar büyük destek verdi. Beşiktaş taraftarlar sosyal medya aracılığıyla Beşiktaş ürünlerini satın alma kampanyası başlattı. Taraftarların bu kampanyadaki amacı Beşiktaş’ın bu kararından doğacak olan maddi zararı karşılamak olarak bilinirken, Beşiktaş yönetimi kampanyadan 3 günde 7 milyon lira ciro elde etmeyi hedefliyor.

Beşiktaş Ürünlerinde Yüzde 15 İndirim

Taraftarlar tarafından Beşiktaş kulübünün yönetiminden bağımsız olarak başlatılan “Herkes gitsin Kartal Yuvası’na forma alsın. Kupanın zararını iki günde karşılarız” başlıklı kampanya büyük ilgi gördü. Sosyal medyada büyük ses getiren kampanyadaki çağrıya uyan siyah – beyazlı taraftarlar Beşiktaş ürünlerinin satıldığı mağazalara ve internetten alışverişe akın ettiler. kampanya yönetimin de memnun olmasını sağladı ve dün gece itibariyle bütün ürünlerde yüzde 15 indirim kampanyası başlatıldı. Beşiktaş, cuma – cumartesi – pazar olmak üzere toplam 3 günde 7 milyon lira ciro sağlamayı planlıyor.