turkiye-yerine-o-ulkeyi-tercih-ettiler-toplam-sayi-82-milyon-kisi
Ekonomi

Türkiye Yerine O Ülkeyi Tercih Ettiler! Toplam Sayı 82 Milyon Kişi!

TÜROB Başkanı Timur Bayındır 2017 yılında Türkiye’ye gelmeyen yabancı turistlerin İspanya’yı tercih ettiğini açıkladı.

İspanya Türkiye’nin En Büyük Rakibi

Kısa adı TÜROB olan Türkiye Otelciler Birliği Başkanı Timur Bayındır yaptığı açıklamada geçtiğimiz yıl Türkiye’ye gelmeyen yabancı turistlerin İspanya’ya giderek bu ülkenin kazanç hanesine yazıldığını, İspanya’nın turizm alanında Akdeniz’deki en büyük rakibimiz olduğunu, Türk turizmcilerin İspanya’dan gelen turist sayısının artırılması ve Türkiye’ye gelmek yerine bu ülkeye giden turistleri ülkemize çekmek adına kolları sıvadığını söyledi.

Turizmciler Yoğun Çaba İçine Girdi

TÜROB Başkanı Timur Bayındır açıklamasında ayrıca İspanya’nın Türkiye adına hem kaynak, hem de Pazar olduğunu, ayrıca Akdeniz’deki en önemli rakiplerinden biri olduğunu, Türkiye’ye gelmeyi seçmeyen harcama seviyesi yüksek turistlerin tercih ettikleri ülke olduğunu, Türk turizmcilerin bir yandan İspanya’ya kaptırdıkları yabancı turistleri kazanmak için girişimlerde bulunurken, bir diğer yandan da İspanya’dan gelen turist sayısını da artırmaya çalıştıklarını, bu konuda yoğun çabalar içine girdiklerini de söyledi.

İspanya Turizm Pazarı Araştırıldı

Açıklamada ayrıca Türkiye Otelciler Birliği tarafından yapılan İspanya’daki turizm pazarı hakkındaki araştırma sonuçlarından anlaşılan beklentiler ve öngörüler de ortaya koyuldu. TÜROB Başkanı Timur Bayındır’ın bu konudaki görüşlerine de yer verildi. Bayındır, 2017 yılında İspanya’nın kazanç hanesine yazılan çok sayıda turistin Türkiye’ye gelmeyen kişiler olduğunu, geçen yıl İspanya’nın ağırladığı turist sayısı ile tüm zamanların rekor düzeyine ulaştığını açıkladı.

Kişi Başı 62 Euro Harcandı

Timur Bayındır, İspanya’nın 2017 yılında; 2016 yılına göre yabancı turist sayısını yüzde 8.6 oranında artırdığını, yaklaşık olarak 81.8 milyon kişiyi ağırladığını, turizm gelirlerinde rekor kırıldığını, ülkeye giden turistlerin kişi başı 62 euro harcadıklarını, toplam olarak turistlerin harcamalarının 87 milyar euro olarak İspanya’nın kazanç hanesine yazıldığını, bu rakamın 2016 yılı için kişi bazı harcama bazında 23 euro, toplam turizm geliri olarak da 77 milyar euro olduğunu da belirtti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri