Ekonomi

Türkiye’de Doğalgazın Erişemediği Hiçbir Nokta Kalmayacak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan katılmış olduğu bir programda konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, Türkiye genelinde doğalgazın ulaştırılamadığı bir tane dahi şehrin kalmayacağını dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Pecep Tayyip Erdoğan beraberindeki Başbakan Binali Yıldırım ile beraber, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından Beştepe Külliyesi’nde düzenlenen “101 İlçeye Doğalgaz Dağıtım Töreni”ne iştirak etti.

Doğalgaz Kullanılan Yerleşim  Yeri Sayısı 400’e Ulaştı

Tören esnasında bir takım açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha önceden sunmuş oldukları temennilerini yineleyerek 101 yerleşim bölgesi için getirilen doğalgazın vatandaşlara hayırlı uğurlu olmasını diledi. Doğalgazın 101 ilçeye daha ulaştırılmasının ardından gaz kullanımının gerçekleştirildiği ilçe sayısının 400’e eriştiğini de ifade etti.

Yaklaşık olarak 62 milyon vatandaşın doğalgazın rahatlığından yararlanmasını oldukça mühim bulduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu yıl içerisinde de 1.8 milyon dolar değerindeki yatırım sayesinde, 2,5 milyon vatandaşın yaşamını sürdürdüğü toplam 92 adet ilçeye doğalgaz ulaştırılması adına çalışmaların yürütüldüğünü duyurdu.

Bu Yılın Sonuna Dek 81 İlin Tamamı Doğalgaza Kavuşacak

Hakkari, Şırnak ve Artvin’e de doğalgaz hizmeti götürdüklerini, böylelikle Türkiye’nin tüm illerinde doğalgaz akışını sağlamış olduklarını ifade eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2018 yılını sonuna kadar Türkiye’de doğalgaza kavuşmamış olan hiçbir şehrin kalmayacağını da açıklamalarına ekledi.

TANAP 2018 Yılı İçerisinde Hizmete Vermeye Başlayacak

Erdoğan ayrıca açıklamalarında, Türkiye’nin enerji bağımlılığını indirgeyecek, güzergah ve kaynak alternatifleri sunacak pek çok önemli adımların atıldığına dikkat çekerek, hali hazırdaki doğalgaz boru hatlarına ek olarak TANAP, Türk Akımı, Doğu Akdeniz, Kuzey Irak Doğalgaz Boru hattı gibi projelerin bu hedef doğrultusunda gerçekleştirildiğini belirtti. Bunun ile beraber Cumhurbaşkanı Erdoğan, TANAP’ın 2018 yılı içerisinde hizmet vermeye başlamasını hedeflediklerini de açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri