Ekonomi

Türkiye’de Onlar İçin Büyük Yatırım Olanakları Var!

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamasında, Japon şirketlerin Türkiye üzerinde yatırımlara imza atmasının, onlar için dünyaya açılma fırsatı sunacağını, dile getirdi. Üstelik bu senenin, gerek Türkiye, gerekse Japonya için bir fırsat senesi olacağına dair inancının olduğunu da açıklamalarına ekledi.

Japonya’nın Türkiye Yatırımları, Dünyaya Açılmalarını Sağlayacak

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, katılmış olduğu programda bir takım açıklamalarda bulunarak, dünya üzerindeki en iddialı teşvik sistemini yürürlüğe soktuklarını, Japonya’nın Türkiye üzerinde yatırım gerçekleştirmesinin, onların Avrupa ve dünyaya açılması adına büyük bir fırsat sağlayacağını ifade etti. Üstelik bu senenin hem Türkiye, hem de Japonya için bir fırsat senesi olacağına inandıklarını da açıklamalarına ekledi.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Tokyo’da gerçekleştirilen temaslar doğrultusunda Japon mevkidaşı Hiroshige Seko ile bir araya geldi. İkili,  gerçekleştirmiş olduğu toplantının akabinde 3’üncü defa bir araya gelen Türkiye-Japonya Ticaret ve Yatırım Zirvesi’ne iştirak etti.

Türkiye’nin de İhracatını Artırma Peşindeyiz

Bakan Zeybekçi yapmış olduğu açıklamalarında, Türkiye’nin Avrupa ülkeleri arasında ekonomik büyümesi en hızlı bir şekilde gerçekleşen en genç nüfusa sahip olan en dinamik ülke olduğuna vurgu yaparak, ihracatın şuanda 157 milyar doların üzerine çıktığını, bu ayın sonu itibari ile de 160 milyar dolara ulaşmış olunacağını aktardı. Ekonomi Bakanlığı tarafından hazırlanan yatırım teşvik belgelerinde, yatırım bedeli açısından yüzde 81 oranında yükseliş yakaladıklarını açıklayan Bakan Zeybekçi, buna rağmen Türkiye ve Japonya olarak talep edilen ekonomik ilişkiler düzeyine henüz erişemediklerini belirtti. Her iki ülke arasında geçtiğimiz yıl gerçekleştirilen ticaret büyüklüğünün 4,7 milyar dolar civarında olduğunu, söz konusu bu rakamın 412 milyon dolarının Türkiye tarafından gerçekleştirildiğini, kalanının ise Japonya’ya ait olduğunu da anlattı. Buna göre Japonya’nın Türkiye’ye kıyasla 10 kat daha fazla ihracat gerçekleştirdiğine dikkat çeken Bakan Zeybekçi, bu durumdan rahatsız olmadıklarını, yalnızca Türkiye’nin de ihracatını artırmasını sağlamak istediklerini açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri