Ekonomi

Türkiye’nin Notunun Düşürülmesi Moral Bozmuyor!

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Baran konu ile alakalı yapmış olduğu açıklamasında, kredi derecelendirme kuruluşları tarafından ölçekten yoksun bir şekilde verilen notların moral bozmadığını, tam tersi mevcut olan azmi daha da yukarılara taşıdığını dile getirdi.

Düşürülen Notlara Rağmen Ekonomi Büyüyor

Ankara Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında uluslararası kredi derecelendirme kuruluşları tarafından ekonomik ölçekten bihaber Türkiye ekonomisi için gerçekleştirmiş olduğu not düşürmelerin moralleri bozmadığını, tam tersine mevcut olan azmi daha da yukarı taşıdığını belirtti. Üstelik düşürülen notlara karşın ülkenin ekonomisini daha da büyütme yolunda ilerlediğine de vurgu yaptı.

ATO tarafından konuya istinaden yapılan açıklamaya göre, İngiltere Başbakanı Theresa May’in başkanlığını üstlendiğini Muhafazakar Parti’den birkaç milletvekili ile beraber İngiltere’de yerleşik olan Türk vatandaşları, Başkan Gürsel Baran’a ziyarette bulundu.

Kendisini ziyaret eden heyete ATO çalışmaları ile kentin ekonomisi hakkında bilgi veren Başkan Baran, Türkiye’nin en önemli sanayi kentlerinden biri olan Ankara’nın ağırlıklı olarak havacılık ve savunma sanayinde ülke için önemli bir konuma sahip olduğunu dile getirdi.

Hükümetin Desteği Ekonomiye Yansıdı

Söz konusu açıklamalarında özellikle de kredi derecelendirme kuruluşları tarafından not düşürülmelere değinen ATO Başkanı Gürsel Baran, kuruluşların Türkiye notunu düşürmesine rağmen ülkenin ekonomik büyümesini sürdürdüğüne vurgu yaparak, hükümetin de reel sektöre destek veren uygulamaları yürürlüğe soktuğunu, söz konusu bu durumun da ekonomiye pozitif yönde yansıdığını belirtti.

Türkiye’nin geçtiğimiz yılı oldukça iyi bir seviyedeki ekonomik büyüme ile tamamlayacak olduğunu dile getiren Baran, problemlerle dolu bir konuma rağmen ülkenin gerek ekonomik, gerekse siyasi bakımdan güvenli olan varlığını sürdüreceğini de açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri