Ekonomi

Tursan’ın İflas İstediği Açıklandı

Okullara öğrenci servisi konusunda bir hizmette sağlayan Tursan şirketinin, çok büyük yatırımlar yaptıktan sonra karşılığını alamadığından dolayı iflasını istemiş olduğu bildirildi.

Konu İle Alakalı Açıklama Yaptı

Konu ile ilgili DÜNYA’ya açıklama yapan İstanbul Servis Araçları Dernekler Federasyonu Başkanı Ahmet Özsoy, geçmişte de sektörde bu konuya benzer birçok firmanın aynı durumu yaşadığını söyledi. “Şu anda 18 milyon lira alacağı ve 7 milyon lira borcu olan bir firma iflas edemez” diyen Özsoy, Tursan’ın son dönemlerde başka sektörlerde büyük yatırımlı işlere girdiğini belirtti.

Altur Firması Aldı

Özsoy, örnek olarak Tursan’ın yapmış olduğu HSBC Projesi’ni 1 Nisan’da Altur firmasının aldığını anlattı. Özsoy, şöyle devam etti: “Okullara öğrenci servisi hizmeti artık büyük şirketlerden alınıp, esnaflara verilsin. Bu şekilde iflasların da önü kesilecek. Tursan girdiği büyük yatırımlı işlerinin karşılığını alamadı. Çalışanlarının parasını ödeyemeyeceği için iflasını istedi.”

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri