Memur Alımı

TÜSEB KPSS’den 60 Puan Şartıyla 21 Kişiyi İşe Alacak!

TÜSEB, personel alımına ilişkin açıklamayı Devlet Personel Başkanlığı’nın web sitesinde yaptı. Personel alımı duyurusu sonrasında binlerce aday ilanı görüntülemeye çalıştı. Adaylar alımın kaç kişi olacağını, KPSS şartının olup olmadığını merak ederken bizler sizler için araştırdık! İşte detaylar…

TÜSEB Personel Alım Duyurusu Yaptı! Tam 21 Kişi Alınacak

Kısa adı TÜSEB olan Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı bünyesindeki personel eksikliğini gidermek için personel alımı yapacağını duyurdu. Söz konusu açıklama Devlet Personel Başkanlığı’na ait resmi web sitesinde yayımlandı. Yapılan açıklamaya göre alımlar Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) puanı baz alınarak yapılacak.  Kamu personeli alımları için ifade edilen kadrolarsa sekreter, bilgisayar programcısı, makam şoförü, büro memuru, ekonometrist ve mütercim olarak aktarıldı. Bu kadrolara alınacak kişi sayısı ise toplamda 21 olarak belirtildi.

Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesindeki ilanda başvuru şartlarına ilişkin bilgilerde yer aldı. Adayların başvuru genel şartlarını taşımaları gerektiğinin altı çizildi.

TÜSEB kamu personeli alımı kapsamında adaylarda aranan şartlarsa şöyle belirtildi.

  • T.C. Vatandaşı olmak
  • Kamu haklarından mahrum olmamak
  • Göreve engel herhangi bir sağlık sorunu yaşıyor olmamak
  • Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması
  • Arşiv araştırmasının olumlu sonuçlanması
  • Erkek adayların askerlikle ilişiğinin olmaması

Başvurular Ne Zaman Bitecek?

Başvuru şartları arasında dikkat çeken diğer bir konuysa KPSS puanı oldu. Açıklamaya göre adayların 2016 KPSS’den en az 60 puana sahip olması gerekiyor. TÜSEB kamu personeli alımına başvurmak isteyen adaylar başvurularını, Türkiye İş Kurumu’nun resmi internet sitesi aracılığıyla yapabilecek. Bunun yanında İşkur müdürlükleri de başvuruları kabul edecek. Başvurular 21 Şubat 2018 tarihinde son bulacak.

Hangi Kadroya Kaç Kişi Alınacak?

Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı’nın, Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet sitesinde duyurduğu personel alımı ilanına göre sekreter kadrosuna toplamda 4 kişi alınacak. Büro memuru alımı 11 kişiyi bulacak. Mütercim kadrosuna ise 1 kişilik alım yapılacak. Bunların yanında ilana göre kurum bünyesinde 1 ekonometrist istihdam edilecek. Bir kişide makam şoförü olarak işe başlayacak. Bilgisayar programcısı alımı ise 2 kişi olacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri