Ekonomi

UBER Şimdide Bisiklet İşine Giriyor

Taksi paylaşımı olarak faaliyet gösteren ve son zamanlarda tartışmaların odağında olan UBER yeni bir alana girmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni hedefi ise bisiklet paylaşımı!

UBER, Jump’ı Satın Aldı

UBER tartışmaları devam ederken, şirket bisiklet paylaşımı alanında faaliyet gösteren Jump’ı satın aldı ve sonunda bisiklet paylaşım alanına da girmiş oldu.

Satın alma hakkında ilk açıklama taksi paylaşımı hizmeti veren şirketten geldi. Jump’ı satın aldığını ilan eden taksi paylaşımı şirketi, faaliyet alanını genişleteceğini kanıtladı.

Jump ise 2011’de Social Bikes çatısı altında kuruldu. Ardından bisiklet paylaşım şirketini Jump satın aldı. Bu süreçte şirketin faaliyet alanı ise 12 farklı ülkeye yayıldı.

Şirket satın almanın maliyeti hakkında herhangi bir açıklama yapmazken, şirkete yakın kaynaklar satın almanın 200 milyon dolara gerçekleştiğini ifade etti.

Jump Olumsuz Algıları Pozitif Etkileyecek

Jump’ın üst düzey yöneticisi tarafından yapılan açıklamaya göre, bisiklet paylaşım şirketinin UBER’e katkıları büyük olacak. Satın almayla birlikte faaliyet alanını genişleten şirket uzun vadeli hedeflerine bir adım daha yaklaşmış oldu. Bu kapsamda dünya genelinde oluşan olumsuz UBER algısı da zamanla değişecek.

30 Dakikası Sadece 2 Dolar!

Jump ABD’li vatandaşlara ucuz ve sağlıklı bir yolculuk hizmeti sunarken, uygulamadan yararlanan Amerikalılar 30 dakikalık kiralama işlemine sadece iki dolar ödüyor. Bu kapsamda ABD’nin en çok tercih edilen bisiklet kiralama şirketi olan Jump, dünya pazarını kısa bir süre içerisinde etkisi altına alabilir.

Öte yandan yapılan açıklamalara göre bisiklet kiralama şirketi farklı bir çatı altına geçse de uygulamada şimdilik bir değişiklik olmayacak. Şirket faaliyetlerine kaldığı yerden devam edecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri