ucak-bileti-fiyatlarinda-tavan-sinirlar-asildi
Ekonomi

Uçak Bileti Fiyatlarında Tavan Sınırlar Aşıldı!

1 Mayıs İşçi Bayramı’nın 4 günlük tatil fırsatı sunuyor olması uçak bileti fiyatlarını uçurdu.

1 Mayıs İşçi Bayramı 4 Günlük Tatil Fırsatı Oldu

1 Mayıs İşçi Bayramı’nı bu yıl 4 günlük tatile tamamlayan vatandaşların talepleri uçak bileti fiyatlarının uçmasına neden oldu. Özellikle Bodrum ve Antalya gibi tatil bölgelerindeki uçuş noktalarına yoğun talep olması ile bu bölgelere olan uçuşlarda 352 lira olan tavam fiyat aşıldı. Bazı uçuşlarda ise tavan fiyatlar 600 liraya kadar ulaştı. 1 Mayıs bu yıl salı gününe denk geliyor. Bir önceki günü de izin olarak kullanan ve hafta sonu ile birleştiren tatilciler 4 günlük tatil fırsatı elde ettiler ve tatil beldelerine yoğun uçak bileti talebinde bulundular. 1 Mayıs İşçi Bayramı böylece uçak bileti fiyatlarının artarak tavan fiyatları aşmasına sebep oldu.

352 Liralık Tavan Fiyatın Üzerine Çıkıldı

Antalya, İzmir, Alanya, Bodrum gibi tatil yörelerini tercih eden vatandaşlar tarafından bu noktalara gerçekleşen uçuşlara yoğun talep geldi. Bu bölgelerdeki uçuş noktalarına yapılan uçuşlar için uçak bileti fiyatları 352 liralık tavanı aştı. 27 Nisan Cuma günü gerçekleşecek olan bazı uçuşlarda bilet fiyatları 600 liranın da üzerine çıktı. SHGM olarak kısaltılan Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün 2018 yılı için belirlenmiş olduğu ekonomi sınıfındaki uçuşlar için tek yön uçak bileti fiyatı 352 lira olarak açıklanmıştı.

En Ucuz Uça Bileti Fiyatı Yüzde 220 Arttı

27 Nisan 2018 Cuma günü tatile çıkacak olan bir vatandaşın Antalya’ya uçmak için ödeyeceği tek yön uçak bileti fiyatı 560 liraya kadar çıktı. Dalaman’a ve Bodrum’a yapılan uçuşlarda en pahalı bilet fiyatı 580 lira, İzmir tek yön uçak bileti fiyatı 347 lira oldu. Bahsi geçen güzergahlarda gerçekleşen uçuşlarda en ucuz uçak bileti fiyatı yüzde 220 oranında zamlanmış oldu. En pahalı uçak bileti fiyatları ise yüzde 70 oranında arttı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri