Gündem

Ücretsiz EKPSS Kursu Başladı!

Ücretsiz EKPSS kursu açan Bağcılar Belediyesi engelli memurların yeni umudu oldu. Belediye kursiyerlere ücretsiz eğitim desteği verirken, bunun yanında kitap ve ulaşım desteği de sağlıyor.

Ücretsiz EKPSS Kursu Adayların Umudu Oldu

Ücretsiz EKPSS kursu hakkında açıklama yapan Bağcılar Belediyesi, kursların bu yılın Ocak ayında başladığının altını çizdi. Bu sene EKPSS’nin 22 Nisan 2018 tarihinde yapılacağına vurgu yaptı. Kursun amacının EKPSS adaylarının iş sahibi olmasına destek olduğunu ifade eden Belediye, “Sınava katılacak engelli gençlerimizin hayatını kolaylaştırmak için Bağcılar Belediyesi olarak elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bu kapsamda farklı projeler üretiyor, engelli gençlerimizin yanında duruyoruz” dedi.

Kurslar Engelliler Sarayı’nda Veriliyor

Yapılan açıklamaya göre ücretsiz EKPSS kurusu Engelliler Sarayı binasında veriliyor. Kursa lise mezunu gençler ve ön lisans mezunu engelliler katılıyor. Bunların yanında lisans mezunu engelli vatandaşlarda kursa katılım gösterebiliyor. Belediye tarafından sağlanan destekle hayata geçirilen proje dahilinde kursa katılan öğrenci sayısı 160’ı bulurken, 2018 EKPSS adayları engellilik durumlarına göre farklı sınıflarda eğitim alıyor.

Ücretsiz Kaynak Desteği!

Ücretsiz EKPSS kursu dahilinde Belediye kursiyerlere ücretsiz hazırlık kitap desteği de veriyor. Kurs haftanın iki günü devam ederken, kurs günleri hafta sonu olarak ifade edildi. Yapılan açıklamaya göre eğitimler matematik Türkçe, tarih, vatandaşlık ve güncel bilgiler gibi dersler çerçevesinde ilerliyor.

Danışmanlık Hizmeti De Var

Tüm bunların yanında Bağcılar Belediyesi EKPSS adaylarına, kurs eğitmenleri aracılığı ile danışmanlık ve yönlendirme hizmetleri sunuyor. Kursiyerlerden göreme engelli olanlar ve ortopedik sorunları olanlar kurs binasına ücretsiz servis araçlarıyla taşınıyor.

Kursiyerler aldıkları eğitimden ve sağlanan diğer imkanlardan memnun olduklarını ifade ederken, projeye destek olan tüm yetkililere teşekkür etmeyi ihmal etmedi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri