Ekonomi

O Ülkelerin Ekonomik Büyümesi Hızlı Olur!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sarıeroğlu konu ile alakalı bir takım açıklamalarda bulunarak, eski zamanlarda kadınların bir ada sahip olmadığının kabul edildiğini, şimdilerde ise kadınların hem adının olduğunu, hem de kendilerinin var olduğunu dile getirdi. Kadınların faal olduğu ülkelerde ekonomik büyüme ve kalkınmanın hızlı olacağını da ekledi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu konu ile alakalı yapmış olduğu bir açıklamasında, şimdiye dek kadınların iş gücüne katılma oranının yüzde 33,9 olarak gerçekleştiğini, önümüzdeki 5 yılın sonunda ise hedeflenenin söz konusu bu oranı yüzde 41 düzeyine çıkarmak olduğunu ifade etti.

Kadın Meselesi Hiçbir Zaman Siyasetle Eş Değer Değil

Söz konusu bu açıklamalarını katılmış olduğu Büro Memur-Sen tarafından hazırlanan bit program esnasında gerçekleştiren Bakan Jülide Sarıeroğlu, kadınlar açısından 2002 yılından bu yana devrim niteliğinde düzenlemeler gerçekleştirildiğini, ülkedeki kadın meselesinin hiçbir zaman siyaset ile eş değer kabul edilmediğini, aksine siyasi ve ideolojilerin de üzerinde bir mesele olduğunu ifade etti.

Kadınların Aktif Olduğu Ülkelerde Büyüme Hızlı Gerçekleşir

Siyasetteki politikaların, üçüncül bir bakış açısı, müzakere, istişare ve ortak bir akıl ile meydana getirilmesine ehemmiyet gösterdiklerini dile getiren Bakan Sarıeroğlu, böylelikle kadınların, yaşamın her anında, her noktasında aktif yer almasını sağladıklarını belirtti. Geçmiş dönemlerde kadının adının yok olduğunu anımsatan Bakan Sarıeroğlu, günümüzde ise gerek kadının adının, gerekse kendisinin var olduğunu, kadınların faal olarak yer aldığı ülkeleri ekonomik büyüme ve kalkınmasının hızlı olacağını vurguladı.

Öte yandan açıklamalarında Kasım ayı işsizlik verilerine değinerek, söz konusu verilerde en fazla düşüşün kadınların işsizliğinde gerçekleştiğine dikkat çeken Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 1 milyon 488 bin civarındaki istihdamın yüzde 50’sini kadınların oluşturduğunu açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri