Ekonomi

Ülkenin Bir İlki Olan Uçak Fabrikası Park Oluyor!

Türkiye’nin ilk uçak fabrikası unvanına sahip olan o merkez, Milli Savunma Bakanlığının yapmış olduğu son değişiklik ile Central Park haline dönüştürülüyor.

Kayseri ilinin Melikgazi ilçesi Esenyurt Mahallesi yer alan, içerisinde 2’inci Hava İkmal Bakım Merkezi’nin de yer aldığı fabrika arazisindeki 2 milyon metrekare büyüklüğüne sahip alan için son karar verildi. Central Park haline getirilmesine karar verilen arazide, en kısa zaman içerisinde proje çalışmalarına başlanacak. Ayrıca elde edilen bilgilere göre, daha öncesinde Kocasinan ilçesinde yer alan 2’inci Hava Ana Ulaştırma Üssü alanına nakledilmesine karar verilen ilk uçak fabrikası da yerinde kalacak.

2018’in Yaz Aylarında İnşaat Çalışmalarına Başlanacak

Çevre ve Şehircilik Bakanı olan Mehmet Özhaseki konu ile alakalı olarak yapmış olduğu açıklamalarında, daha önceden Kayseri’de Büyükşehir Belediye Başkanı olarak görev yaptığı dönemde, mega proje olarak nitelendirdiği 2’inci Hava İkmal Şehir Parkı Projesi’nin 2018 yılı ya aylarında hayata geçirileceğini ifade ederek, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli ve bu proje ile görevlendiren yetkilinin de mutabakatı ile yeni bir projenin hayata geçirileceğini, söz konusu proje sayesinde de boş olan o devasa alandan yemyeşil bir park meydana geleceğini aktardı. 2018 yılının yaz ortasında inşaat çalışmalarına start vermeyi planladıklarını dile getiren Bakan Özhaseki, projenin hız kazanması halinde o bölgede bir Central Park oluşturulacağını belirtti.

Projedeki Kule, Şehrin Simgesi Olacak

Öte yandan açıklamalarında, söz konusu olan proje ile maksadın, çevre ile bir bütün haline gelecek bir kent parkı meydana getirmek olduğunu dile getiren Bakan Özhaseki, Türkiye çapında en büyük park olma özelliğine sahip olacak 2’inci İkmal Şehir Parkı Projesi’nde yaklaşık olara 160 metre uzunluğuna sahip bir şehir kulesinin de yer alacağını ve bu kulenin kentin bir simgesi haline geleceğini açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri