uluslararasi-akilli-sehirler-konferansi-duzenlendi
Ekonomi

Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı Düzenlendi!

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’na katılarak önemli açıklamalar yaptı.

Akıllı Şehirler Konferansın Ana Konusu Oldu

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan Kamu Teknoloji Platformu’nun bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Uluslararası Akıllı Şehirler Konferansı’na katıldı. Konferans kısa adı BTK olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun bünyesinde düzenlendi. Aydınlatma, yapı, bilişim ve enerji sektörlerinin temsilcilerinin buluştuğu konferansın ana konusu akıllı şehir uygulamaları oldu. Konferansa katılan Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan da konuşması olarak katıldı. Şehirlerin Liderliği başlıklı panelde konuşan Demircan, akıllı şehirlerin oluşum aşamalarında bahsederek Beyoğlu’nda hayata geçirilen akıllı şehir uygulamalarını anlattı.

Akıllı Şehir Sistemlerinde Entegrasyon Önemlidir

Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, akıllı şehirleri oluştururken en önemli unsurun doğru planlama olduğuna dikkat çekerek, bir akıllı şehir uygulaması anlatılmak istendiğinde akla gelen ilk sorunun akıllı şehrin ne olduğu sorusunun olduğunu, akıllı şehirlerin genel olarak özelliklerinin beler olduğunun, üretim alanından sanayi alanına, şehirdeki ticaretin planlanmasının, sosyal ve kültürel alanların, eğitim alanlarının ve benzeri diğer tüm alanların önem taşıdığını, gerekli olan tüm unsurların akıllı şehirlerdeki sistemlere entegrasyonun sağlanarak çok daha ulaşabilir bir hale getirilmesinin önemli olduğunu da belirtti.

Smart Beyoğlu Uygulamasını Geliştirdik

Ahmet Misbah Demircan, akıllı şehirler oluşturulurken geçen süreç boyunca en önemli görevin mahalli yönetimlere düştüğünü, çünkü bu sürecin her şeyden önce yerel yönetimler tarafından kendi içlerinde doğru yönetilmesi gerektiğini, akıllı şehirlerde bulunan tüm unsurların bir bütünlük ve uyum içinde olması gerektiğini, kendilerinin de Beyoğlu Belediyesi olarak vatandaşlara daha kaliteli ve daha hızlı hizmetler sunabilmek adına ve Beyoğlu ilçesini Akıllı Şehirler sıralaması listesinde üst sıralara taşımak amacıyla Smart Beyoğlu adlı uygulamayı geliştirdiklerini de ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri