Gündem

Üniversiteden Önce Kişisel Gelişim

Üniversiteyi kazan öğrencilerinin üniversiteden önce kişisel gelişim için yapılması gerekenler? Bu konuda uygulanabilecek bir takım yöntemler vardır. Kişisel gelişim kitapları okumak, bireyin bakış açısını geliştirme, olayları ve kişileri çok yönlü değerlendirebilme, yorumlama kapasitesini arttırma gibi bireylerin toplumda yer edinebilmesini sağlayan nitelikler kazandırır.

Güncel haberlerin takip edilmesi, gündem hakkında bilgi sahibi olmak, üniversite öğrencileri arasında yapılan sohbetlere katılabilmek, anlatılanları kavrayabilmek için önemlidir.

Yabancı dizi izleme alışkanlığı edinmek, üniversite öğrencileri arasında en sık konuşulan konulardan biri, izlenen yabancı dizilerdir. IMBD puanı yüksek olan diziler, tercih edilen dizilerdir. Genellikle arkadaşlık, savaş, tarih, aşk ilişkileri, bilim kurgu, eğitim gibi konularda olan bu diziler, üniversite öğrencilerinin en çok tercih ettiği sohbet konularındandır.

Film izleme alışkanlığı kazanmak, bu alışkanlık birçok konu hakkında bilgi sahibi olmanıza yardımcı olur. İzlenmesi gereken filmler kategorisinde bulunan filmler en çok tercih edilen, farklı yaşamları, farklı bakış açılarını kabullenmenizi sağlar.

Moda haberlerini takip etmek, bu başlık kadın üniversite öğrencileri için önemlidir. Çağımızın getirisi olan, kıyafet, ayakkabı, telefon vs. modası üniversite öğrencileri arasında da yerini bulmuş, en çok konuşulan konular arasında yerini almıştır.

Okunacak bölüm hakkında bilgi sahibi olmak, ne okunduğu, ne işe yaradığı, bölümün bireye maddi ve manevi olarak ne kattığını bilmek öğrenciler arasındaki ‘boş öğrenci’ kategorisinden çıkmayı sağlayacaktır.

Üniversite öğrencileri arasında yer edinebilmek, nitelikli bir birey olabilmek için verilen maddeler yerine getirilmelidir. Yerine getirildiğinde üniversite hayatını kolaylaştıracak, uyum sağlayabilecek, verimli sonuçlar elde edebilecektir. Anthony Robbins’ın dediği gibi, ” Tembel insan yoktur. Sadece kendisine esin kaynağı oluşturacak kadar güçlü amaçları olmayan insanlar vardır. ” Üniversiteye gitmeden önce bir amaç edinmek, kişisel gelişim için gerekli bir adımdır. Amaç belirlendikten sonra diğer adımlar izlenmelidir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri