Gündem

V-Mark Logosu ile Kolay ve Güvenilir Alışverişler

V-Mark Logosu ile Kolay ve Güvenilir Alışverişler

Veganizm bir beslenme düzeninden öte hayatın her alanında hayvanların sömürülmesine karşı olan bir hayat felsefesidir. Bu hayat felsefesini benimseyen insanlar yiyecek, içecek, giyecek ya da başka herhangi bir amaçla hayvanlara zarar verilmesini, zulmedilmesini kabul etmez. Vegan anlayışında et, balık, kümes hayvanları süt ve süt ürünleri, yumurta, bal tüketilmez. İpek böceklerinden faydalanılarak üretilen ipek ve ipekli kumaşlar, kürkler asla kullanılmaz.

Bu kadar incelikli bir hayat felsefesini kabul etmiş olan insanlar satın aldıkları her ürünü tek tek incelemek oldukça sıkıntılıdır. Bu nedenle V-Mark gibi uluslararası standartlarda denetimler yapan ve dünyanın her yerinde geçerli vegan belgelendirme yapan kuruluşların logoları önemli bir kolaylık sağlar.

Vegan Uygunluk Denetimleri

V-Mark uluslararası akreditasyonları sağlamış bir firmadır. Aynı zamanda tamamen bağımsız ve tarafsız bir kuruluştur. Vegan sertifikası almak için başvuranların ürünleri için detaylı uygunluk denetimleri yapılır. gerektiğinde bir müfettiş de görevlendirilir. Tüm denetimlerden başarıyla geçen ürünler sertifika almaya hak kazanır. Bu aşamadan sonra logo kullanmak da mümkün olabilir.