,
Ekonomi

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Kredi kartı kullananlar için geçtiğimiz günlerde Ziraat bankası tarafından bir yapılandırma çalışması yapılmıştı hatırlarsanız. Hatta sitemizde bu konuyla ilgili bir içerik de hazırlamıştık. Bu yazımızda ise oldukça destekleyici bir konu ile karşınıza çıkıyoruz. Bu yazımızın konusu ise Vakıfbank kredi kartı yapılandırması nasıl yapılır konusu oluyor. Bu yazıda öğrenecekleriniz;

  • Vakıfbank kredi kartı yapılandırması nedir?
  • Vakıfbank kredi kartı yapılandırması nasıl yapılır?
  • Vakıfbank kredi yapılandırma son başvuru tarihi?
  • Kredi kartı yapılandırması şartları nedir?
  • Kimler kredi kartı yapılandırması yaptırabilir?

Bu şekilde bir liste hazırladık ve sizler için en pratik şekilde anlatmak istedik.

 

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Nedir?

Kredi kartı yapılandırması ile ilgili olarak geçtiğimiz günlerde Ziraat bankası bir çalışma hazırlamıştı. Mevcut kredi kartları borcunuzu ödeyen banka, direkt kendisine borçlandırıyordu. Bu duruma şimdi de Vakıfbank katılıyor. Bu sayede Vakıfbank kredi kartı yapılandırması konusu oldukça sık gündeme gelmeye başladı. Kredi kartı borcu yapılandırması uygulamasına Ziraat Bankası’nın ardından Vakıfbank da katıldı. Vakıfbank, bireysel kredi kartı müşterilerine 60 aya varan vadelerle borç yapılandırma imkanı tanıyan bir kampanya başlattı. Yapılandırma, aylık yüzde 1,10 faiz oranıyla 24 aya; aylık yüzde 1,20 faiz oranıyla da 60 aya kadar vadelerle gerçekleştirebilecek.

Vakıfbank Kredi Kartı Yapılandırması Nasıl Yapılır?

Vakıfbank ayrıca, 2018 yıl sonundan önce 100 bin TL’nin altındaki kredisi takibe aktarılan müşterilerinin, borçlarını peşin ya da 12 aya kadar taksitle ödemeleri halinde, takibe aktarım sonrası tüm faizlerini sıfırlayacak. Bu süre içerisinde bütün başvurularınızı ön plana çıkarabilirsiniz. Mevcut bir borcunuz var ise hangi bankada olursa olsun Vakıfbank üzerinden başvurunuzu yapabilir ve bu borcu hızlı bir şekilde kapatarak yeniden Vakıfbanka borçlanabilirsiniz.

Vakıfbank kredi yapılandırma son başvuru tarihi?

Başvuruların 30 Nisana kadar yapılması gerektiği için, bu konuda bütün süreci ön plana çıkarabilir ve takibini yapabilirsiniz. Online başvuru kabul edilmediği için bizzat en yakın Vakıfbank şubesine giderek başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kredi kartı yapılandırması şartları nedir?

Vakıfbank kredi kartı yapılandırma şartları temelinde takibe düşmesi ve yasal sürece ulaşmamış olması gerekli. Yani borcunuz var ise yapılandırabilirsiniz. Kredi kartınız takibe düştüyse yapılandırabilirsiniz. Lakin kara listeye girme durumunuzda yapılandırma konusu şu an için belirli değil. Ama takibe düşene bu hizmeti verdiklerine göre zaten hemen hemen aynı anlama geliyor. Daha net bilgi için arayabilirsiniz isterseniz. Ama bizim önerimiz her şekilde başvurunuzu yapmanız olacak.

Kimler kredi kartı yapılandırması yaptırabilir?

Aktif olarak kredi kartı kullanan herkes başvuru yapabilir. Bu süreci en iyi şekilde yöneten kişiler bankalar olacağı için, siz sadece başvuru yapmakla işlemi halledebilirsiniz. Bütün süreç online ilerleyecek ve elinize bir ücret verilmeyecek. Ücret doğrudan online olarak kapatılacak bankalar arasında.