vatan-caddesindeki-o-arazi-park-alani-oldu
Ekonomi

Vatan Caddesi’ndeki O Arazi Park Alanı Oldu!

Uzun süredir tartışmalara konu olan Vatan Caddesi’ndeki eski Lunapark Gazinosu’nun arazisi İBB’nin onayı ile park alanı oldu.

Park Alanının Altı Katlı Otopark Olacak

Vatan Caddesi’nin üzerinde bulunan eski Lunapark Gazinosu’nun yer aldığı arazi uzun bir süredir tartışmalara neden oluyordu. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde imar değişikliğinin onaylanması ile bu arazi park alanı oldu. Arazinin küçük bir kısmına kayıp Simkeş Mescidi de inşa edilecek. İBB tarafından onay alan park alanının altının katlı otopark olmasına karar verildi.

Alanın Bir Kısmına Semkeş Camii İnşa Edilecek

İstanbul’un Fatih ilçesi Vatan Caddesi’nin üzerinde yer alan eskiden Lunapark Gazinosu’nun bulunduğu arazinin tamamının park alanı olmasına karar verildi. İBB tarafından onaylanan karara göre bahsi geçen ada park alanı olacak ve yaklaşık olarak 9 bin metrekare olan alanın küçük bir kısmına Semkeş Camii inşa edilecek. Park alanın alt bölümü ise katlı otopark olarak değerlendirilecek. İmar planında yapılan değişiklik ile alınan karar İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Molla Gürani Parkı Fikir Projesi İmar Değişikliği Teklif Edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından büyük bir bölümü yaklaşık olarak 369 milyon liraya satın alınan Lunapark Gazinosu’nun yer aldığı arazi ile ilgili imar planı değişikliği teklif edilmişti. Teklif İBB Meclisi’nde görüşmeye açıldı. Söz konusu adanın tamamının kamu arazisi olmasının ardından İBB tarafından hazırlanan Molla Gürani Parkı Fikir Projesi dahilinde imar planı değişikliği teklifi verildi. Teklifin Meclis’te onaylanması ile alanın tamamı park alanı olarak kabul edildi. Alanın küçük bir kısmına kayıp camiler arasında adı geçen Simkeş Mescidi yapılacak. Park alanının altı da otopark olacak.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri