Gündem

Volvo Tarihinde Bir İlk!

Otomotivin dev isimlerinden olan Volvo tarihinde bir ilke hazırlanıyor. Şirket tarafından alınan karara göre 2019 XC40 crossover modelinin motorunda önemli bir değişiklik yapıldı.

Volvo 91 Yıllık Geleneği Bozdu

İsveçli otomobil devi Volvo tarafından yapılan açıklamaya göre 2019 XC40 crossover modeli 1,5 litre üç silindir motora sahip olacak. Böylelikle aracın hibrit performansında artış kaydedilecek.

Volvo, XC40 modelinin tanıtımını çok değil birkaç ay önce gerçekleştirdi. C segmenti ailesinin üyelerinden olan XC40 crossover modelinde motor özellikleri araç meraklılarının dikkatinden kaçmadı. Yapılan açıklama Volvo’da 91 yıllık geleneklerin geride kaldığının sinyallerini verdi.

Üç silindirli motorun optimizasyonu için 2019 XC40 crossover modelini seçen şirket, Ar-Ge çalışmalarının Volvo tarafından yapıldığının altını çizdi.

İlk Hedef Avrupa Pazarı

2019 XC40 crossover modeli öncelikle Avrupa pazarına sunulacak. İlk etapta üç silindire sahip olan motor altı ileri şanzıman ile bir arada tasarlanacak. İlerleyen dönemlerde ise sekiz otomatik seçeneği de piyasaya sürülecek. Yeni modelin çıkış tarihi ise şimdilik belli olmadı. Volvo tutkunları şirketten yapılacak açıklamayı sabırsızlıkla bekliyor.

XC40 Martta Yollarda Olacak!

XC40’da artık sona yaklaşıldı. Modelin yollarla kavuşması an meselesi! Çünkü şirketten yapılan açıklamaya göre XC40 modeli mart ayında satışa sunulacak. Satış fiyatı ise Avrupa’da 39 bin dolar civarında seyredecek.

Sonrasında ise yüzde yüz elektrikli ve hibrit modellerinin piyasaya sürülmesine muhtemel gözle bakılıyor. Hibrit model için öngörülen en uzun süre bu yılın sonu olarak ifade ediliyor. Yine beklentilere göre elektrikli modelde tek şarjla 500 kilometrelik yol kat edilecek.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri