Ekonomi

Yeni Atanan Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından gerçekleştirilen istihdam çağrısına ilk cevap bakanlıklardan geldi. Yapılan son haberlere göre Adalet Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Adalet Bakanlığı kadrolarında istihdam etmek için 60.000 memur alımı yapacak. Yakın zamanda yapılacak olan atamalar için memurluğa aday olan vatandaşlar gün sayıyor. Bunun devamında da sorular peş peşe geliyor. Bunlardan biri de Yeni Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Yeni Atanan Memur Ne Kadar Kredi Çekebilir?

Yapılan araştırmalara göre yeni memur olan kişilerin bir çoğunun evlilik planları bulunuyor. Bu kapsamda da bankalar evliliğe özel kredi kampanyaları sunuyor. Bunların yanı sıra otomobil, motosiklet sahibi olma isteyenlere özel taşıt kredileri, ev sahibi olmak isteyen, ev alarak yatırım yapmak isteyenlere konut kredisi kampanyası, bireysel harcamaları için ise ihtiyaç kredisi kampanyaları sunuyor.

Yeni atanan memur olanların kredi alabilmeleri için en az 2 sene memur olarak istihdam etmeleri isteniyor. Ancak her ilk maaşını alan memur kredi alabilmektedir. Bunun için kredi şartlarını yerine getirilmesi gerekmektedir. Yani kredi notunun, bankalar ile olan geçmişin her zaman iyi olması gerekmektedir. Kredi notu riskli grupta ya da orta riskli olan grupta bulunan kişilerin kredi almaları mümkün değildir.

Maaş Alınan Bankanın Tercih Edilmesi Avantaj!

Yeni atanan memur ne kadar kredi çekebilir? için kişiler maaş aldıkları bankaya başvuru yaparlarsa diğer bankalara göre onaylanması ve daha yüksek tutarda kredi almaları yüksek ihtimaldir. Banka o kişilere güvenir. Aynı zamanda, gelir belgesi, ikametgah belgesi ve diğer tüm süreçler için uğraşılmasına gerek kalmaz.

Diğer bankalardan yapılan kredi başvurularında ise kesinlikle maaş bordrosunun bulunması gerekmektedir. Yeni ya da 10 yıllar memuriyet farketmeden bankalar memur olanlara her zaman kredi vermeye yatkındırlar. Çünkü gelir ve gelirin belgelenmesi bankalar için çok önemlidir.

Ayrıca bankaların memurlara özel kredi kampanyaları da bulunmaktadır. Bunların da araştırılması daha avantajlı olabilmektedir.

Yeni Atanan Memurlar için Kredi Üst Limiti

Örneğin 2.000 TL memur alan biri aylık kredi ödemeleri 1.000 TL’yi aşmayacak şekilde kredi alması mümkündür. Çünkü aylık kredi ödemesi aylık maaşın yarısından fazla olmamaktadır. Ancak bazı bankalar bazı durumlarda daha esnek davranabilmektedirler. Yahut daha yüksek tutarlı kredi imkanı verebilmektedirler. Ancak haberin başında da belirtildiği gibi kredi notu her zaman çok önemlidir. Kredi notu bankalarla olan iletişimin resmiyetidir.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri