Gündem

Yeni Honda Civic Sedan Fiyatı Belli Oldu!

Türkiye’de üretilen Honda Civic Sedan tanıtımı Antalya’da yapıldı. Basına yönelik yapılan tanıtıma ilgi oldukça yüksek oldu.

Honda Civic Sedan Dizel Sahneye Çıktı

Japon otomotiv devi Honda Civic Sedan modelini dizel motorla yeniden dizayn etti. Türkiye pazarında satışa çıkacak olan model, Honda meraklılarının ilgisini çekmeyi başardı. Oldukça sessiz çalışan aracın tanıtımı da bu yönde meraklı bakışlara ev sahipliği yaptı.

Benzinliden Tek Farkı…

Dizel motorlu seçenek ilk bakışta görünüm ve tasarım olarak benzinli versiyonundan pek farklı değil. Aracın tek farkı üzerinde i-DTEC ibaresinin bulunması! Honda yeni versiyon için iki farklı paket hazırladı. Buna göre Elegance ve Executive seçenekleri pazardaki yerini hemen alacak. Modelin bir üst versiyonu ise bu yılın son aylarında satışta olacak.

Özelleler ve Yakıt Tüketimi

Elegance ve Executive özelliklerine bakıldığında 1,6 litre, 120 beygirlik güç ve 300Nm tork en dikkat çeken özellikler oldu. Yapılan açıklamaya göre dizel motorlu seçenek, yakıt tüketiminde çok cimri davranacak. Her yüz kilometrede 3,4 litrelik yakıt kullanımı araç sahiplerinin yüzünü güldürecek. Bunun yanında dizel motorun emisyon salınımı 100 kilometrede 91 gram olacak.

İlk etapta Honda Civic Sedan dizel 6 ileri şanzımanla satıştaki yerini alacak. Bunun bir üst versiyonu olan 9 ileri oto şanzıman ise 2018 yılının Temmuz ayında Civic Sedan tutkunlarıyla buluşacak.

Honda Civic Sedan Türkiye Fiyatı

Yeni Honda modeli Elegance paketi dahilinde Türkiye’de 121 bin liradan pazara giriş yapacak. Executive paketindeki satışlarsa 130 bin liradan başlayacak.