Gündem

Yeni Memur Kredi Çekebilir Mi?

Yeni memur olan kişiler, maddi anlamda diğerlerine nazaran biraz daha zorlanabilir. Bu koşullarda bankadan kredi alarak karşısına çıkan zorlukları bitirmesi daha mantıklı olacaktır. Özellikle bu alanda merak edilen sorulardan biri yeni memur kredi çekebilir mi sorusu olmaktadır. Memur alımlarının bu kadar yoğun bir şekilde yapıldığı ülkemizde, bu soru sürekli olarak gündeme gelmeye devam ediyor.

Yeni Memur Kredi Çekebilir mi?

Yeni memurların kredi alması mümkündür. Ancak bankalar tarafından bu kişiler için bazı sınırlamalar getirilir. Memurlar eğer bu şartları tam olarak taşıyorsa, istedikleri tutardaki krediyi çekebilme hakkına sahip olacaklardır.

Kredi Notunun Önemi

Yeni memurların kredi alabilmesi için ilk olarak aranan durumlardan biri, finansal geçmişi ortaya çıkaran kredi notudur. Bu notun çok düşük ve düşük bir seviyede olması, memurlara kredi verilmesinin önüne geçen durumlardan biri olarak ön plana çıkıyor. Öte yandan orta seviyedeki bir kredi notuna sahip olan kişiler ise, sadece belirli şartlar altında kredi alabilme hakkına sahip olur. Bu kişiler için teminat ve kefil durumları konuşulmaya başlanacaktır. Orta seviyesinden sonra gelen iyi ve çok iyi kredi notuna sahip olanlar ise, kefilsiz olarak kredi alabilme hakkına sahip olabilir. Özellikle düzenli bir gelire sahip olduğundan dolayı, bu kişiler bankalar tarafından daha güvenilir olarak bulunmaktadır. Yüksek kredi notu ve düzenli gelir, yeni memurların şansını biraz daha arttırmasına neden olacak detaylardan biridir.

Memur Kredisi İçin Şartlar

  • Açıkta bir yasal veya idari takibin olmaması
  • Memuriyetin başlamış olması
  • 48 ayı geçmeyen bir kredi talebinin oluşturulması
  • Aylık olarak ödenecek taksitlerin aylık gelir oranının yarısını geçmemesi
  • İpotek edilecekse eş rızasının belge olarak bankaya sunulması

Memur kredisi için şartlar bankadan bankaya olmak üzere değişiklik gösterebilir. Bu alanda memurlardan bankalara göre istenen ek belgeler olabilir. Bu nedenle temel şartların yanında, banka tarafından güncel şartlarında öğrenilmesi tavsiye edilir.

Bankaların Memurlara Sunduğu Avantajlar

Yeni memur kredi çekebilir mi? Evet. Günümüzde pek çok banka memurlara özel kredi imkânı sunarak, onların daha rahat şartlar altında kredi alabilmesine imkan tanıyor. 2018 yılı itibariyle memur kredisi veren bankalar ise; Vakıfbank, Akbank, Denizbank, Yapı Kredi, Halkbank, Şekerbank, Cepteteb, Enpara olmaktadır. Bu bankalar 48 aylık vade üzerinden en fazla 90 bin TL oranına kadar memurlara kredi imkanı sağlıyor. Şubesiz bankalar olarak bilinen bankalar ise, kefil ve teminat istemeden kredi vermeyi biraz daha kolay bir hale getiriyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri