Ekonomi

Yeni Memura Kredi Çıkar mı?

Yeni memur olan kişilerin genel olarak maddi ihtiyaçları için kredi alması gündeme gelmektedir. Bu kişilerin konu hakkında sıklıkla tekrar ettiği sorulardan biri yeni memura kredi çıkar mı sorusudur. Özellikle kendi durumlarından dolayı bu tarz bir ikilemin içinde kalabilirler. Bu yazımızda yeni memur olmuş kişilerin kredi alma ihtimalinden bahsedeceğiz.

Yeni Memura Kredi Çıkar mı?

Yeni memura kredi verilmesinin mümkün olduğunu belirtmek gerekiyor. İlk maaşını almış olan memurlar bazı sınırlamalar içinde kredi alabilirler. Kredi taleplerinin bekledikleri gibi olumlu bir cevap alabilmesi için, bankalar tarafından bazı şartlar aranmaktadır. Özellikle temiz bir finansal geçmiş ve iyi bir kredi notu yeni memurlardan istenen konular arasındadır. Bu tarz imkanlara sahip olan kişilerin kredi alabilme ihtimalinin daha güçlü olduğunu bildirmek gerekir.

Yeni memura kredi çıkar mı? Evet. Ancak kişilerin kredi imkanını biraz daha arttırabilmek için banka seçimini de doğru yapması gerekir. Eğer bu konuda maaş aldığınız bankayı seçerseniz, büyük ihtimalle istemiş olduğunuz kredi tutarını almaya hak kazanırsınız. Bu şartlara sahip olan memurlar bankalar tarafından daha güvenilir ve risksiz şekilde bulunmaktadır. Bu kişiler maaşlarını bu bankalar üzerinden aldığından dolayı, herhangi bir sorun yaşandığında maaşlarına el konulmuş olur. Bu konuda bankalara genel olarak cazip gelmektedir.

Yeni Memura Ne Kadar Kredi Verilir?

Yeni memura kredi tutarı da yine bu alanda çalışanların merak ettiği sorular arasında bulunuyor. Yeni memurların gelir oranlarının yarısından fazlasını geçmeyecek şekilde kredi alabilmesi mümkündür. Yani 2.500 TL oranında olan memur maaşlarının yarısı olan 1.250 TL taksiti geçmeyecek şekilde kredi alabilirler.

Yeni memurlara daha esnek davranan ve daha fazla kredi tutarı çekebilmesine imkan tanıyan bankalarda bulunmaktadır. Bu kişiler bazı bankalarda 70 bin liraya kadar kredi almaya hak kazanır. Üstelik bunu son derece rahat imkanlarla birlikte 48 ay yani 4 yıllık bir sürede ödemeye hak kazanabilir. Yani yeni memurların kredi konusunda korkması ve endişe yaşamasına gerek olacak herhangi bir durum yoktur. Zira büyük ihtiyaçların bile üstesinden gelebilecek kredi imkanına sahip olduklarını çok rahat bir şekilde söyleyebiliriz.

Yeni atandığınız zaman kredi için harekete geçebilirsiniz. Özellikle bu tarz zamanlarda şansınızın biraz daha yüksek olduğunu belirtmemiz gerekiyor. İlk maaşınızı aldığınız zaman başka bankalar üzerinden sonuç almak yerine, kendi bankanızda bu şansı denemeniz iyi olacaktır. Özellikle memur ve emekli kişilerin daha kolay ve hızlı bir şekilde kredi alabilme imkanı vardır. Sizde günümüzde bu imkandan yararlanmayı ve iyi avantajlarla kredi almayı seçebilirsiniz.