Ekonomi

Yenigün: Müteahhitlere Fiyat Farkı Ödenmeli

Demir, hammadde ve akaryakıttaki fiyat artışlarının sektörü etkilediğini söyleyen Yenigün, müteahhitlere fiyat farkının ödenmesini istediklerini, bunun için de taleplerini Başbakanlığa sunduklarını söyledi.

Türkiye Müteahhitler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mithat Yenigün, müteahhitlik sektörüne ilişkin beklentiler ve hedeflerle ilgili açıklamalarda bulundu.

Konut satışlarında meydana gelen düşüş için sektördeki balon iddialarının gerçek olmadığını söyleyen Yenigün, 2017 yılında uygulanan KDV indiriminin çok fazla faydasının görüldüğünü, bunu tekrardan istediklerini söyledi.

Yenigün: Fiyat Farkının Ödenmesini Talep Ettik

Ham madde ile akaryakıt fiyatlarının son zamanlarda önemli ölçütte artış gösterdiğini söyleyen Yenigün, demir fiyatlarında da benzer şekilde yüzde 50 oranında artış gözlemlendiğini, demir, hammade ve akaryakıtta meydana gelen artışlar sebebiyle müteahhitlere fiyat farkının ödenmesini istediklerini,  buna ilişkin olarak da taleplerini Başbakanlığa sunduklarını, idareler ile çalışıldığını, bunun biraz zaman alabileceğini söyledi.

Yenigün: Konut Stoku Çok Fazla, İhmal Edilmemeli!

Konut satışlarında yaşanan düşüşler hakkında değerlendirmelerde bulunan Yenigün, geçen sene uygulanan KDV indiriminin sektöre çok yararlı olduğunu, bunu tekrardan istediklerini, çok fazla konut stokunun bulunduğunu, bunların ihmal edilemeyeceğini, vergi indirimi ile sektöre hareket geleceğini, satışlar olmayınca firmaların, taşeronların ve diğer sektörlerin bundan çok fazla etkilendiğini söyledi.

Irak’ın yeniden imarı kapsamında Türk müteahhitlik sektörünün ilerleyen dönemlerde yapacağı çalışmalar hakkında açıklamalarda bulunan Yenigün, bunun için ülkede yapılacak seçim döneminin beklenildiğini söyledi. Bunların yanı sıra Libya pazarında da hareket görüldüğünü söyleyen Yenigün, bu ülkenin yarım kalan okul, hastane ve benzeri gibi diğer işlerini tamamlamak istediğini, buna ilişkin olarak da çeşitli görüşmeler sağlandığını açıkladı.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri