Ekonomi

Yerli Otomobil Ekibinden İlk Açıklama! 3 Farklı Model Sunulacak!

Kıraça, Anadolu, BMC, Turkcell ve Zorlu’dan meydana gelen Babayiğitler yerli otomobile yönelik ilk açıklamayı gerçekleştirdi. Ekip çalışmaların aralıksız bir şekilde sürdürüldüğünü ifade ederek, 3 farklı modelde elektrikli araç üretimi gerçekleştireceklerini duyurdu.

Kıraça, Anadolu, BMC, Turkcell ve Zorlu gibi alanında öncü isimler olan bu beş Babayiğit, Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu’nu oluştururken, söz konusu olan bu babayiğitlerden yerli otomobile yönelik ilk açıklama yapıldı. Çalışmaların aralıksız bir şekilde devam ettiğini belirten Babayiğitler, 3 farklı modelde elektrikli araç örneği çıkaracaklarını duyurdu.

Çalışmalar Aralıksız Sürdürlüyor

Söz konusu bu açıklamalarında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayesinde geçtiğimiz yılın Kasım ayında imza atılan protokol ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinesinde BMC, Kıraça, Turkcell, Anadolu ve Zorlu şirketleri olarak bir araya gelerek Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu’nu oluşturduklarını dile getiren Babayiğitler, OGG olarak çalışmaların ara vermeden tüm hızıyla sürdürüldüğünü ifade etti.

İstanbul’da açılan bir proje ofisinde bahsi geçen ve Türkiye için büyük öneme sahip olan yerli otomobil projesinin bütün çalışmalarının günlük olarak izlenimini ve yönetimini yürüttüklerini dile getiren Türkiye’nin Otomobili Ortak Girişim Grubu (OGG), pek çok ülkede, pek çok başarıya imza atan bir ekip ile çalışmaların yürütüldüğünü, öncelikli olarak Cumhurbaşkanı, Başbakan, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olmak üzere hükümet ve tüm Türk milleti tarafından desteklenen dünya standartlarına sahip bir netice elde edebilmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Yerli Otomobil Sanayi ve Teknoloji Bakımından Kaldıraç Vazifesi Görecek

OGG yapmış olduğu bu açıklamalarında ayrıca, Türkiye’nin Otomobili’nin en üst düzeyde standartlara sahip olacağını, Türk milletinin ihtiyaç ve beklentileri göz önünde tutularak detaylandırılacağını ifade etti. Öte yandan 3 farkçı elektrikli araçtan meydana gelecek olan otomobil portföyünün gerek sanayi, gerekse teknoloji bakımından bir kaldıraç vazifesi üstlenmiş olacağını da açıklamalarına ekledi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri