yerli-otomobilin-ceosu-olacak-en-guclu-ismi-belli-oldu
Ekonomi

Yerli Otomobilin CEO’su Olacak En Güçlü İsmi Belli Oldu!

Yerli otomobil üretimi ile ilgili kurulan şirketin CEO’sunun belki olduğu konuşuluyor.

Gürcan Karakaş’ın CEO Olacağına Kesin Gözüyle Bakılıyor

Uzun zamandan beri merak edilen yerli otomobil girişiminin CEO’sunun kim olacağı ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. 1990 yılından bu yana dünyanın dev otomotiv tedarik firması olan Bosch’da görev yapan Gürcan Karakaş yeri otomobil üretimi için kurulan şirketin CEO’su olarak seçilmesine kesin gözüyle bakılıyor. Gürcan Karakaş, 2007 yılından bu yana da Bosch Almanya’da şirketin kıdemli başkan yardımcılığı görevini sürdürüyor.

TOBB Henüz Bir Açıklama Yapmadı

Türkiye’deki lider 5 büyük şirketin bir araya gelmesiyle oluşturulan yerli otomobil girişiminin başına Üst Düzey Yönetici (CEO) olarak getirilecek olan kişinin kim olacağı konusunda sona gelindi. Bu konu ile ilgili görüşülmeye devam edilen üç kişiden biri olan Bosch Yenileme Pazarı Kıdemli Başkan Yardımcısı Gürcan Karakaş’ın yerli otomobilin CEO’su olmaya daha yakın olduğu konuşuluyor. Projenin koordinasyonunu üstlenen TOBB olarak bilinen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından bu bilgi henüz doğrulanmadı. Fakat görüşmeler yapılan en kuvvetli adayın Gürcan Karakaş olduğu söyleniyor.

Gürcan Karakaş Kimdir?

1965 yılında Antalya’nın Akseki ilçesinde doğan Gürcan Karakaş, 1988 yılında Ortadoğu Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği fakültesinden mezun oldu. Mezun olduğu yıl ASELSAN’da göre yapmaya başladı. 1990 yılında da Bosch Sanayi ve Ticaret AŞ.’de çalışmaya başlayan Gürcan Karakaş, 1991 – 1992 yılları arasında Almanya’daki Feuerbach adlı firmada dizel püskürtme sistemleri ürün geliştirme mühendisi olarak görev yapmaya başladı. 1995 yılında Bursa’da projelerden sorumlu kısım müdürü oldu. 1996 – 1997 döneminde Almanya Bühlertal adlı firmada karoseri sistemleri ve enerji ile ilgili İskandinav ve Japon müşterilerin projelerinden sorumlu müdür olarak göreve başladı. 2004 yılında Bosch Türkiye’de Genel Müdürü görevine aranan Gürcan Karakaş, 2007 yılında firmanın Almanya’da bulunan merkezine alındı. O tarihten bugüne kadar Bosch Yenileme Pazarlarından Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı görevini sürdürüyor.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri