Ekonomi

Yerlileştirme Yürütme Kurulu İlk Defa Bir Araya Geldi!

Sanayi sektöründe dışa olan bağımlılığı en aza indirgeyecek, rekabet kapasitesini üst seviyelere taşıyacak ve programların hayata geçirilmesi adına oluşturulan Yerlileştirme Yürütme Kurulu, bugün ilk kez Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek öncülüğünde bir araya geldi.  Söz konusu toplantıda yerlileştirme ürün programı dahilinde yürütülen çalışmalar, ağırlık veri olan konular ve gelecek dönem planlaması hakkında değerlendirme yapıldı.

Toplantıda Pek Çok Konu Hakkında Değerlendirmeler Yapıldı

Konu ile alakalı olarak elde edilen bilgilerde, Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek öncülüğünde bugün ilk defa bir raya gelen Yerlileşme Yürütme Kurulu’nda, yerlileştirme ürün programı dahilinde yürütülen çalışmaların, ağırlık verilmesi gereken konuların ve gelecek döneme ait planlamanın yapılmasına yönelik değerlendirmelerde bulunulduğu ifade edildi.

Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanlığının resmi web sitesinde yer alan açıklamaya, Türk sanayisinde dışa olan bağımlılığı en aza indirgenmesi, uluslararası pazarlara entegre olacak şekilde geliştirilmesi, rekabet gücünü daha üst seviyelere çıkarak olan programların ortak bir akıl ile gerçekleştirilmesi maksadıyla Başbakanlık Genelgesi Yerlileştirme Yürütme Kurulu’nun meydana getirildiği ifade edildi.

Toplantıya Çok Sayıda Bürokrat Katıldı

Öte yandan Bakanlık tarafından gerçekleştirilen bu açıklamada, Yerlileştirme Yürütme Kurulu’nun bu ilk toplantısının Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek’in önderliğinde Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Bilim, Sanayi ve Ticaret Bakanı Faruk Özlü, Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan gibi isimlerin yanında, konu ile alakalı bürokratların iştiraki ile gerçekleştirildiği ifade edildi. Üstelik söz konusu bu Kurul’un toplantısında, Yerlileştirme Ürün Programı dahilinde gerçekleştirilen çalışmaların, özellikle odaklanılması gereken konuların ve gelecek dönem adına yapılacak olan planlamanın değerlendirildiği üzere ifadelere yer verildi.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri