yilin-ilk-3-ayinin-kazanani-galatasaray-oldu
Ekonomi

Yılın İlk 3 Ayının Kazananı Galatasaray Oldu!

Borsa İstanbul’da hisseleri işlemde olan spor şirketlerinin içinde 2018 yılının ilk çeyreğinin kazananı Galatasaray oldu.

Borsa İstanbul Spor Endeksi Düştü

Galatasaray hisseleri Borsa İstanbul’da işlem gören spor şirketleri arasında 2018 yılının ilk 3 aylık döneminde en çok kazandıran spor şirketi oldu. Spor Toto Süper Lig’de lider yakım olan Galatasaray’ın hisseleri bu yılın ilk çeyreklik döneminde yüzde 13.4 oranında artış gösterdi. Galatasaray Sportif Sınai ve Ticari Yatırımlar AŞ. şirketi hisselerinin kazançla bitirdiği bu yılın ilk 3 ayında Borsa İstanbul’da spor endeksi diğer spor şirketlerinin hisselerinin değer kaybetmesi sebebiyle yüzde 0.08 oranında düştü.

Galatasaray Her İki Dönemde de Kazandıran Oldu

Galatasaray hisseleri 2018 yılının ilk çeyreğini yüzde 13.4 oranında kazançla tamamlarken kulüp hisselerinin mart ayında kaydettiği artış da yüzde 18.2 oranında oldu. Galatasaray bu rakamlarla hem yılın ilk çeyreğini, hem de mart ayını kazançlarla bitiren Borsa İstanbul’daki tek spor şirketi oldu. Ekonomi analistleri Galatasaray’ın bedelli sermaye artırımı işlemini tamamlaması ve futboldaki başarısından dolayı kulübün Borsa İstanbul’daki hisselerinin yükseldiğini, hem 2018 yılının ilk 3. Ayında, hem de mart ayında yatırımcılarının kazanmasını sağladığını söylüyorlar.

Galatasaray Kasasına 163.8 Milyon Lira Nakit Girdi

Galatasaray, 108 milyon lira değerinde olan çıkarılmış sermayesinin 432 milyon lira bedelli şekilde artırarak 540 milyon liraya yükseltilmesi ile ilgili işlemleri geride kalan mart ayı içinde tamamladı ve kasasına 163.8 milyon lira nakdin girmesini sağladı. Galatasaray sermaye artırımı işleminden dolayı toplam brüt 433.9 milyon lira fon elde etti.

Fenerbahçe Hisseleri Düşüş Kaydetti

İstanbul Borsası’nda işlem gören Trabzonspor hisseleri 2018 yılının ilk çeyreğinde düştü. Hisseler hem yılın ilk üç ayını, hem de mart ayını düşüş kaydederek tamamladı. Borsa İstanbul’daki Fenerbahçe’nin hisseleri yüzde 1.4 oranında düşüş olurken, Beşiktaş hisseleri de yüzde 8.8 oranında değer kaybetti. Trabzonspor hisseleri yüzde 9.5 oranında değer kaybetti.