yunanistan-kurtarma-programindaki-110-sartin-108-tanesini-yerine-getirdi
Dünya

Yunanistan Kurtarma Programındaki 110 Şartın 108 Tanesini Yerine Getirdi!

Euro Grubu Başkanı Mario Centeno, Yunanistan tarafından toplam 110 şartın 2 tanesi hariç yerine getirildiğini açıkladı.

Geriye Kalan 2 Şart Hükümetin Kontrolü Dışında

Euro Grubu Başkanı Mario Centeno, Yunanistan’ın yerine getirmesi gereken 110 şarttan 2 tanesi hariç olmak üzere geriye kalanları yerine getirdiğini, kalan 2 şartın da Yunan hükümetinin kontrolü dışında olduğunu, bu şartların yakın zamanda yerine getirilerek uygulanacağı konusunda güven duyduğunu söyledi.

19 Ülkenin Maliye Bakanları Bir Araya Geldi

Mario Centeno, Avrupa Birliği üyesi olan ve euro para birimi kullanan 19 ülkeyi temsil eden maliye bakanlarının katıldığı Brüksel’de yapılan Euro Grubu toplantısına katıldı. Centeno, toplantının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı ve Yunanistan’da devam eden kurtarma programı ile ilgili bilgiler verdi.

Euro Grubu ECB Başkan Yardımcısı Adayını Belirledi

Brüksel’de düzenlenen Euro Grubu toplantısına katılan 19 AB üyesi ülkenin maliye bakanları tarafından Yunanistan’a uygulanan kurtarma programı masaya yatırıldı ve son durum değerlendirmeye alındı. Toplantıda ayrıca kısa adı ESM olan Avrupa İstikrar Mekanizması reformu, kısa adı ECB olan Avrupa Merkez Bankası’nın Başkan Yardımcılığı için aday olan kişilerin pozisyonlarının değerlendirmesi gibi çeşitli konular ele alındı. Euro Grubu Başkanı Mario Centeno, toplantıda ele alınan konulara değindiği basın toplantısında oy birliği ile ECB Başkan Yardımcısı olarak İspanya Ekonomi Bakanı Luis de Guindos’u aday olarak destekleme kararı aldıklarını açıkladı.

Yunanistan’a 5.7 Milyar Dolarlık Kredi Yolda

Euro Grubu başkanı Mario Centeno, Yunanistan’ın kurtarma programı ile ilgili daha önceden 110 ön şart hakkında uzlaşmaya varıldığını, ülke tarafından bunların iki tanesi hariç diğerlerinin yerine getirildiğini, geri kalan şartların hükümetin kontrolünde olmayan alanlarda olduğunu, ancak bu iki şartın da Yunanistan tarafından en kısa sürede yerine getirileceği ile ilgili güven duyduğunu, kreditörlerin en yakın zamanda Yunanistan ile ilgili resmi süreçleri tamamlayacağını, ülkeye 5.7 milyar euro değerinde kredi dilimini serbest hale getireceklerini, borçların aza indirilmesi konusunda çalışmaların başlatıldığını ifade etti.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri