Spor

Yusuf Yazıcı kulüp için kendini feda mı etti?

Trabzonspor’da bir süredir konuşulan Yusuf Yazıcı’nın Avrupa’ya transferi dün noktalandı. Trabzonspor 22 yaşındaki oyuncu için Lille kulübü ile anlaşma sağlarken Fransız kulübünden 18 milyon Euro bonservis bedeli, yüzde 20 bir sonraki satıştan pay hakkı ve Stoper Edgar Le’nin bonservisinin yüzde 50’sini aldı.
Bu gelişmenin duyulmasının ardından Yusuf Yazıcı dün gece flaş bir açıklamaya imza atarak ayrılığı resmen duyurdu. Ancak Yusuf’un bu açıklamada, gidişinin ardından yönetime oluşacak, tepkileri direkt kendi üzerine alması ise dikkat çekiyor.

NEDEN BU KADAR AYRINTIYA GİRDİ?
Yusuf’un açıklamasındaki, “Sürecin başından bugüne kadar kulübümüz, şartlarının iyileştirilmesi başta olmak üzere bir çok konuda kalmam için her türlü fedakarlığı yaptı. Gerek Sayın Başkanımız Ahmet Ağaoğlu, gerekse yönetim kurulundaki değerli ağabeylerim Trabzonspor’da oynamam gerektiğini defaatle bana ilettiler ancak ben, Trabzon’umu, Trabzonsporumu ve ülkemizi yurt dışında en iyi şekilde temsil etmek adına ayağıma gelen bu fırsatı değerlendirmek istiyorum” sözleri özellikle dikkat çekiyor.

EKONOMİK OLARAK KULÜBÜ RAHATLATACAK
Bu ifadelerle Yusuf, transferinden dolayı yaşanacak tüm taraftar tepkilerini üzerine alıp yaşanacak bütün olumsuzluklara da direkt kendisi göğüs geriyor.
Özellikle Yusuf’un ayrılığı kendisi istese dahi böyle bir açıklama yapma zorunluluğu bulunmazken, her noktada ayrıntıya girmesi ise kafalarda soru işareti yarattı.

Yusuf’un ayrılığı Trabzonspor’a sportif açıdan neler kaybettirecek veya getirecek henüz kestirilemezken, ekonomik olarak bir büyük bir rahatlama yaşatacağı ise kesin nokta…

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı