Ekonomi

Ziraat Bankasından İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Şartlar Nelerdir?

İhtiyaç Kredisi Alırken Neden Ziraat Bankası Tercih Etmeliyim?
Ziraat Bankası başta olmak üzere tüm kredi türleri arasında en çok kullanılan ve tercih edilen tip ihtiyaç kredisidir. Milyonlarca müşterinin başvurduğu ve olumlu sonuç olduğu bu seçenekte birçok ihtiyaç karşılandığından adı da buradan gelmektedir.
Zaman hızla geçiyor ve her geçen gün temel ihtiyaçlarla birlikte hayatımıza yeni bir masraf katılıyor. Çocukların okulları bittikten sonra karşımıza çıkacak olan evlilikleridir. Bu aşamada bir anda 15.000 TL bulmak için krediler her zaman için nefes aldıracaktır. Sadece zorunlu konular içinde değil, istediğiniz bir yurt dışı tatili için kenara ayırdığınız paraya takviyede bulunabilirsiniz. Geri dönüşümü olarak uygun faiz oranlarıyla taksitlerinizi ödemenizde kolaylık sağlayacaktır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Taksit/Faiz Bilançosu Nedir?
En güncel Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi faiz oranları, talep edilecek miktar ve taksit sayısına göre farklılık gösterecektir.
5.000 TL talep etmeniz durumunda 12 ay taksite %2.35 oranında faiz gelecektir. Ödemeniz gereken tutar 5.989 TL olurken taksitle 497 TL’ye denk gelecektir. 24 ay taksitlendirme yapmanız durumunda, taksit ödemesi 290 TL ile sabitlenirken, ödenmesi gereken miktar 6.975 TL’ye varacaktır. 36 ay taksit isterseniz 223 TL taksit fiyatıyla toplam borç 8.051 TL olacaktır.
10.000 TL ihtiyaç kredisine gelecek olan faiz oranı da taksitlendirmelere göre şekillenecektir. 12 ay taksite böldürmeniz durumunda belirlenen miktar aynıdır. 2.35 değerindeki artış 10.000 TL’lik borcu 994 TL’ye bölüp, totalde 11.979 TL yapacaktır. İsteğe göre bu borcu 24 aya bölerek kullanmak isterseniz, 549 TL taksitle 13.951 liraya ödemeniz gerekecektir. 10.000 lira 36 ay taksitle direk olarak 16.102 liraya eşit bir miktarı 446 lira olarak ödersiniz.
Ziraat Bankasının 15.000 TL’ye ekleyeceği faiz miktarı 12 ayda toplam 17.968 lira yapacaktır. Taksitler esnasında ödenmesi istenecek tutarsa 1.491 olacaktır. 24 aylık bir bölmeye ise maksimum 869 TL taksit ödemeleriyle sonuçlarken tüm borcunuz 20.926 TL’ye ulaşır.
Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Kullanmak İçin Gerekli Olan Şartlar Nelerdir?
İhtiyaç kredisi çekmek için zorunlu olan evraklardan önce 18 yaş sınırı doldurmanız gerekmektedir. Diğer koşulların sağlanması için gerekli olan temel mecburiyet budur. Daha önce çalışmış olduğunuz banka ve kredi kartlarıyla problem yaşamamış olmanız gerekmektedir.
Sicilinizde kırmızıçizgi adı verilen sorunların bulunması kredi talebinde bulunmasına doğal olarak engel olacaktır. İpotek sistemi altında kredi başvurusu yapmak için eşinizin rızasının olduğunu beyan eden imzalı bir evrak şart koşulmaktadır. Konut kredi haricinde aile geliriniz dahil edilmeyecektir. Bu şartları yerine getirmeniz durumunda Ziraat Bankasının ihtiyaç kredisi olanaklarından çok rahat bir şekilde faydalanabilir ve işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Instagram takipçi satın al Twitter takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Tiktok takipçi hilesi Fucicort krem Seo paketleri