Gündem

AFRO DALGASI

Afro dalgası günlük hayat içerisinde sıradan ve klasik saç stillerinden sıkılan ve daha farklı bir görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği bir modeldir. Afrika örgüsünü yaptıranların birçoğu rahatlığı sebebiyle tercih etmektedir. Bozulmayan, uyandığınızda ve yıkadığınızda dahi dağılmayan bir yapısı ile harika bir görünüm sunmaktadır.

Afro dalgası Afrikalı kadınların saçlarına verdikleri şekilden yola çıkarılarak oluşturulmuş bir saç modelidir. 1950 yıllarından günümüze kadar popülerliğini koruyan bu model halen tüm dünyada birçok kişi tarafından sevilerek yapılmaktadır. Saçların diplerinden itibaren kıvırcık bir görünüme sahip olmasıyla ve birbirinden farklı şekilleriyle herkesin dikkatini çekmektedir.

Dikkatleri sürekli üstlerde tutmayı sağlayan Afro dalgası kişinin kendi saçı ve buna ek olarak eklenen kaynak saçlarla yapılan bir işlemdir. Bu işlemde saçlar ince tutamlar halinde ek saçlarla birlikte örülür. Örgü sırasında herhangi bir kimyasal veya yapışkan madde kullanılmaz. Örgü doğal bir yöntem olduğundan dolayı da saçlarınıza zarar vermez.

Afro dalgası uzmanlık gerektiren bir örgü işlemi gerektirir. Kişinin kendi saçları ve ek saçlarla istenilen uzunluk ve renklerde yapılabilmektedir. Göz alıcı güzelliği ve  son derece hafif bir kullanım sunan afro dalgası uzman bir destek almayı gerektirmektedir. Uzmanlar tarafından yapılmayan örgüler istenilen görüntüyü vermemektedir.

Afro dalgası birçok avantaj sunmaktadır. Afro dalgası yaptıran kişiler hem dolgun hem de bozulmayan güzel saçlarıyla dikkatleri çekmektedir. Afro dalgası yapıldığında saçlar taranmaya gerek duymamaktadır. Saçlar dolgulu ve hafif olduğundan dolayı da rahat ve kullanımı kolay bir özellik sunmaktadır.

Afro dalgasının sunduğu avantajlardan bir diğeri ise istenilen renk ve şekilde yaptırılabilir. Saçlar istenilen uzunluk ve kısalıkta olabilmekte ve dilenirse ek saçlar ile daha farklı renkler eklenebilir. Afro dalgası bu açıdan dolgulu ve hacimli görünen saçlara sahip olmak isteyenlerin keyifle yaptırabileceği bir modeldir.

Afro dalgası hemen hemen her saç tipine uygulanabilen bir modeldir. İstenilen şekil ve dalga modeli ek saçlar ile saçlara yapılmaktadır. Normal olarak saçların dalgalı olmasını sağlayan birçok yöntem olmasına karşın afro dalgası hem doğal olmasıyla hem de uzun süren kullanım avantajı ile birçok kişi tarafından sevilmektedir. Saçları seyrek olanların bile dalgalı ve dolgun bir görünüme sahip olması afro dalgası sayesinde çok daha kolay bir hale gelmiştir.